Tahir Öztürk vefat etti

Elazığ'ın eski Milletvekili Tahir Öztürk geçirdiği kalp krizi sonucu vefat etti.

Tahir Öztürk vefat etti
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Elazığ'ın eski Milletvekili Tahir Öztürk, Ankara'da kalp krizi geçirdi ve hastaneye kaldırıldı. Ne yazık ki, tüm müdahalelere rağmen yaşamını yitirdi. Öztürk'ün cenazesi 4 Ekim Çarşamba günü Elazığ'a getirilecek ve 5 Ekim Perşembe günü öğle namazından sonra Asri Mezarlığı'na defnedilecektir.

Tahir Öztürk, 1950 yılında Elazığ'da doğdu ve Marmara Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu oldu. Özel sektörde kurucu üyelikler ve yönetim kurulu üyelikleri gibi çeşitli görevlerde bulundu. Ayrıca, Anavatan Partisi Elazığ İl Başkanlığı ve Merkez İlçe Başkanlığı görevlerini üstlendi. Öztürk, Elazığ İzzet Paşa Vakfı'nın kurucu üyelerinden biriydi ve İhsaniye Camii Derneği'nin 2. Başkanlığını yürüttü. 23. Dönemde Elazığ Milletvekili olarak seçildi ve KİT Komisyonu, Madencilik Araştırma Komisyonu ve Küresel Isınma Araştırma Komisyonu üyelikleri gibi önemli görevlerde bulundu.

Ayrıca, 29 Temmuz'da eşi Mualla Öztürk'ü kaybetmişti. Tahir Öztürk, Elazığ ve Türk siyasetindeki uzun hizmetiyle tanınan bir isimdi.