Abdullah Akın'dan, Elazığ'ı 7'den 70'i ilgilendiren projeler…

Saadet Partisi Elazığ Belediye Başkan Adayı Abdullah Akın sloganlarla değil, projeleri ile seçmenin karşısında!

Abdullah Akın'dan, Elazığ'ı 7'den 70'i ilgilendiren projeler…
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Saadet Partisi Elazığ Belediye Başkan Adayı Abdullah Akın, hayata geçirmek istediği projelerle Elazığ’ı bölgenin lideri yapmak istiyor.

Projelerini çeşitli başlıklar altında kamuoyuna detayları ile birlikte sundu. 

Saadet Partisi Elazığ Belediye Başkan Adayı Abdullah Akın; Elazığ’a adeta çağ atlatacak, 40 stratejik proje ve 10 tane de tamamlayıcı projeyi detayları ile aktardı.

Saadet Partisi Elazığ Belediye Başkan Adayı Abdullah Akın; 69 gün sonra yani 31 Mart Pazar günü gerçekleşecek Mahalli İdareler Seçimi çalışmalarını sürdürürken seçmeni, projelerine yönelik bilgilendirmeyi de ihmal etmedi. Saadet Partisi Elazığ Belediye Başkan Adayı Abdullah Akın; Elazığ’ı bölge lideri olan bir şehir yapmak için 40 stratejik proje ve 10 tane de tamamlayıcı proje hazırladığını ifade ederek; bu projeler ile Elazığ’a çığır atlatacaklarının notunu düştü.  İşte Belediye Başkan Adayı Akın’ın Elazığ’a yönelik projelerden kesitler…

"KENTSEL DÖNÜŞÜM İLE İHTİYAÇLARA CEVAP VEREN, YAPILAR VE MEKÂNLAR OLUŞTURULACAK"

Depremlerin ardından Elazığ’ın en çok ihtiyacı olan şeylerden birinin kentsel dönüşüm olduğuna dikkat çeken Belediye Başkan Adayı Akın; “Kentsel Dönüşüm başlığı altındaki projemizi; kentsel dönüşüm uzmanlarının, şehir plancılarının ve deprem uzmanlarının ortak çalışmasıyla hazırlayacağız. Şehir merkezindeki mahallelerimizi yeniden imar ve inşa edeceğiz. Böylelikle ihtiyaçlara cevap vermeyen konut, dükkân, altyapı üstyapı ve sosyal alanlarda ihtiyaç duyulan tüm yapılar vatandaşlarımızın hizmetine sunulacak. Şehrimizin sosyal kültürel ve ekonomik hayatını canlandırmak temel hedefimiz” dedi.

"ELAZIĞ; ÖRNEK MAHALLELERİ İLE HEM DÜZENLİ HEM DE MAHALLE KÜLTÜRÜNE UYUMLU BİR ŞEHİR OLACAK"

Örnek mahalle projesi ile Elazığ’ın özlenen mahalle kültürünün de yeniden inşa edilebilir olduğuna dikkat çeken Belediye Başkan Adayı Akın; “Örnek Mahalle projesiyle de profesyonel mimarların ve şehir plancılarının kendi kültürümüze ve sanat tarihimize uygun bir şekilde tasarladığı, konforlu ve yaşam standardı yüksek sosyal yaşamın gelişmesi için tün detayları ile ele alınmış örnek bir mahalle inşa edeceğiz. Bu mahalledeki konutların sayısı kentsel dönüşüme ve hemşehrilerimizin konut ihtiyacına cevap verecek şekilde belirlenecek” ifadelerini kullandı.

"DOĞUKENT- HİLALKENT TRAMWAY HATTI İLE ŞEHRİ BİR UÇTAN BİR UCA BAĞLAYACAĞIZ"

Şehir içi ulaşımı rahatlatacak projelerine ilişkin bir takım açıklamalarda bulunan Belediye Başkan Adayı Akın; “Doğukent ve Hilalkent Tramway Hattı projesiyle Elazığ'ı bir uçtan diğer uca bağlayacak ucuz, sessiz ve hızlı tramvay hattı ile şehirde ulaşımda büyük bir kolaylık ve güvenlik sağlayacağız. Diğer taraftan mahallelerimizin sosyo-ekonomik yapısını biri birine bağlamış olacağız. Enerjisini güneşten alacak bu sistem maliyeti çok düşük ve kesintisiz ulaşıma, toplu taşımaya rağbeti attırıp şehrimizdeki trafik sorununa kökten çözüm üretmiş olacağız” dedi.

"GÜNEŞ ENERJİ SANTRALİ PROJESİ HEM ÇEVRE DOSTU OLACAK HEM DE YILDA 350 MİLYON TL GELİR SAĞLAYACAK"

Yenilenebilir enerji imkânlarından da faydalanılması gerektiğinin notunu düşen Belediye Başkan Adayı Akın; “70 MW Güneş Enerjisi Santrali Projesiyle; hem doğayı koruyacak hem de belediye gelir kaynaklarını destekleyeceğiz.  Yılda 350 milyon TL gelir sağlayacak 70 MW’lık Güneş Enerjisi Santrali Projesi hayata geçirildiği an. Aynı zamanda belediyemizin tüm yatırımlarına finans desteği sağlayacak” dedi.

"KAYNAK SU FABRİKASI KURULACAK, ELAZIĞ’IN SUYU DÜNYA PAZARINA AÇILACAK"

Elazığ’ın sahip olduğu kaynakların Elazığ’a katma değer sunması adına harekete geçeceklerini de aktaran Belediye Başkan Adayı Akın; “Memleketimizin suyu dünya ölçeğinde son derece kaliteli kaynak suyunu işleyecek ve bu suyun sadece ilimizde değil tüm Türkiye'de ve Dünya'da "Elazığ Kaynak Suyu markası ile tanıtılması ve satılması için Kaynak Suyu Fabrikası kurulacak. Bu tesiste paketlenen Kaynak suyumuz tüm şehirlerde ve Dünyanın çeşitli Ülkelerinde bayilik verilerek satılacaktır” ifadelerini kullandı.

"HALK EKMEK FABRİKASI KURULACAK VE HER MAHALLEYE EN AZ BİR TANE HALK EKMEK BÜFESİ KONULACAK"

Elazığlıların özlemle beklediği hem kaliteli hem ucuza ekmek tüketme isteklerine de projeleriyle cevap vermek istediklerini aktaran Belediye Başkan Adayı Akın; “Kaliteli ve ucuz ekmeğe halkımızın kolayca Ulaşabilmesi için Halk Ekmek Fabrikası kurulacak ve ekmek ucuza satılacaktır. Her mahalleye en az bir tane halk ekmek büfesi konulacaktır” dedi.

"HARPUT TELEFERİK HATTI İLE HEM ULAŞIMA HEM DE TURİZME HİZMET EDİLECEK"

Harput Teleferik Hattı Projesine de açıklık getiren Belediye Başkan Adayı Akın; “ Elazığ ve Harput'u teleferikle birbirine bağlayarak tarihi bir mekân olan Harput'un cazibesini arttıracağız. Ulaşım kolaylığının yanı sıra kentimize farklı bir hava katarak turistik ziyaretleri arttırmış olacağız” şeklinde projenin detaylarını aktardı.

"İSTİHDAMA KATKI SUNANLARA GEREKLİ KOLAYLIK SAĞLANACAK!"

Üreten ellerin ve iş dünyasının da ihmal edilmeyeceğinin notunu düşen Belediye Başkan Adayı Akın; “Orta Ölçekli İmalatçılar Sanayi Sitesi Projesiyle de ülkemiz ve şehrimizdeki yatırımcılara hedeflenen şartlarda personel çalıştırılması dahilinde; kira, elektrik, su vb. gibi giderlerden ücret almadan, sanayi siteleri teslim edilecek. Böylelikle şehrimizdeki işsizlik problemine çözüm üretilmiş olunacaktır”  dedi.

"YÖRESEL LEZZETLERİMİZ DE KENTE KATMA DEĞER SUNACAK"

Elazığ’ın sahip olduğu değerlerin daha fazla gün yüzüne çıkması adına da bir hayli projeleri olduğunu aktaran Belediye Başkan Adayı Akın; “Elazığ’ımızın çeşitli bölgelerinde üretilen yöresel ürünlerimiz, gıda mühendislerinin denetiminde ve profesyonel üretim hatlarıyla paketlenip, kurulacak olan yöresel ürün marketleri vasıtasıyla satışa sunulacaktır” dedi.

KÜÇÜK ESNAF UNUTULMADI VE ONLAR İÇİN DE ESNAF TİCARET SİTESİ OLUŞTURULACAK!

Küçük esnafı düşünen de bir takım projeleri olduğunun notunu düşen Belediye Başkan Adayı Akın; “Esnaf Ticaret Sitesi oluşturarak;  küçük esnaflarımızın depremden sonra yaşadığı dükkân bulma sorununu çözmek ve ticaretlerinin devamını teminat altına almak için esnaf ticaret siteleri kuracağız” dedi.

"ŞEHRİN KÜLTÜREL VE SOSYAL ALANLARINA DA SANAT VE ETKİNLİK PLATOSU İLE DOKUNULACAK"

Sanat ve Etkinlik Platosu ile de şehrin kültürel ve sosyal hayatına dokunmak istediklerinin notunu düşen Belediye Başkan Adayı Akın; “Şehrimizde sanatsal etkinlik alanı bulunmadığı için şehrimizin yetiştirdiği gazeteci, yazar, ressam, sanatçı ve sinemacılar için Sanat ve Etkinlik Platosu'nu kuracağız” ifadelerini kullandı.

"BELEDİYE MİSAFİRHANESİ İLE ELAZIĞ’DA HEM KONFORLU HEM DE UYGUN KONAKLAYABİLİRSİNİZ"

Elazığ’a gelenlerin Elazığ’da uygun ve kaliteli koşullarda konaklayabilmesi için Belediye Misafirhanesi Projeleri olduğunu da aktaran Belediye Başkan Adayı Akın; “Belediye konuk evi yapılarak şehrimizde ağırlanacak konukların hem düşük maliyetle hem de daha kaliteli ağırlanmasını sağlayacağız” ifadelerini kullandı.

"SOKAK SATICILARI VE İŞPORTACILAR HEM KAYIT ALTINDA OLACAK HEM DE RAHAT BİR ORTAMDA HİZMET VERECEK"

Sokak satıcılarının kayıt altına alınarak onların da daha rahat bir ortamda çalışmasını sağlayacak bir takım projeleri olduğunu da ifade eden Belediye Başkan Adayı Akın; “Boyacı ve İşportacı Faaliyet Noktalarını da hayata geçirerek;  sokak satıcılarını ve işportacılarını kayıt altına alacak ve yaz kış özel hazırlanmış kaliteli bir ortamda onların da hizmet vermelerini sağlayacağız” şeklinde konuştu.

MAHALLELİLERİN DE TÜM SOSYAL VE KÜLTÜREL ALANLARI DÜŞÜNÜLECEK

Sosyal ve kültürel imkânların da insanlara ulaştırılması gerektiğinin altını çizen Belediye Başkan Adayı Akın; “Mahalle Kültür Merkezleri ve Havuzları projesiyle de Mahalle sakinlerinin tüm sosyal ve kültürel ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla, her mahalleye Mahalle Kültür Merkezleri inşa edeceğiz” dedi.

"VATANDAŞ BÜYÜK BİR KÜTÜPHANEYE VE TABİAT PARKINA DA KAVUŞACAK"

Merkezi Park ve Büyük Kütüphane Projesine de değinen Belediye Başkan Adayı Akın; “Tabiat parkı ve ormanlık alan içinde dev bir kütüphane ile halkımızın kullanacağı şehir içinde özel bir park inşa edeceğiz” ifadelerini kullandı. 

"BELEDİYE İSTİHDAM MERKEZİ İLE İSTİHDAMA BİZZAT ARACILIK EDECEĞİZ"

Son zamanların en ciddi sorunlarından biri olan ara eleman ve çırak bulamama sorununa yönelikte bir Belediye İstihdam Merkezi Projesini hayata geçireceklerini ifade eden Belediye Başkan Adayı Akın; “Belediye İstihdam Merkezi sayesinde; sanayicilerimizin ve esnaflarımızın ara eleman yetiştirme ve bulma konusundaki problemlerini çözmek için nitelikli eleman yetiştirerek istihdama bizzat aracılık edeceğiz” dedi.

"TOPLU VE KALABALIK ALANLARDA WC VE ÇOCUK BAKIM KABİNLERİ OLUŞTURACAĞIZ"

Toplu ve kalabalık alanlar olan Pazar ve Meydanlara; WC - Çocuk Bakım Kabini inşa edeceklerini de belirten Belediye Başkan Adayı Akın; “ Toplu alanlarda hemşehrilerimizin günlük ihtiyaçlarını karşılayabileceği kabinler ve çocuk bakım alanları inşa edeceğiz” ifadelerini kullandı.

"SAĞLIKLI ATA TOHUMLARINI ÜRETİP, BUNLARI DA ÜCRETSİZ BİR ŞEKİLDE ÜRETEN ELLERE VERECEĞİZ"

Tarımsal faaliyetlerin de es geçilmemesi gerektiğine işaret eden Belediye Başkan Adayı Akın; “Ata Tohumları Üretim Merkezi Projesiyle; hemşehrilerimizin köylerinde bahçelerinde ekebilecekleri genetiği ile oynanmamış, sağlıklı ata tohumlarını üretip ücretsiz olarak dağıtımını yapacağız” dedi.

"ELAZIĞ’IN GEREK YAZ GEREKSE DE KIŞ TURİZMİNE KATKI SUNULACAK!"

Elazığ’ın turizmine yönelik projelerinin de notunu düşen Belediye Başkan Adayı Akın; “Hazar Gölü Yazlık ve Kışlık Tesisler projesiyle; yaz ve kış turizmini geliştirmek, Hazar gölünde turizm cazibe merkezi oluşturmak için göl kıyısına tam teşekküllü, turistik yapılar inşa edilecek”  dedi.

"DEZAVANTAJLI GRUPLARIN DA HAYATINA DOKUNAN ADIMLAR ATILACAK"

Dezavantajlı gruplardan biri olan engellilerin de hayatın tam olarak içinde olmasını sağlayacak güzel projeleri olduğunu ifade eden Belediye Başkan Adayı Akın; “Engelli Araç Bakım Onarım Atölyesi ile de

engelli hemşehrilerimizin protez ve araçlarının mümkün olan tamiri bu merkezde kayıt altına alınarak ücretsiz olarak yapılacaktır”  dedi. Engellilere yönelik tek projelerinin bu olmadığını aktaran Akın; Engelli İstihdam ve Topluma Kazandırma Merkezleri Projesiyle de engelli hemşehrilerimize iş verilecek ve bu vatandaşlarımız özel servisle alınıp, tekrar evlerine ulaştırılarak, sosyal hayata kazandırılmaya çalışacak” şeklinde konuştu.

"AKILLI KENTLER İNŞA EDECEĞİZ"

Kent sorunlarını en aza indirmek adına da verimli bir takım projeleri olduğunu ifade eden Belediye Başkan Adayı Akın; “Kent nüfusunun ortaya çıkardığı sorunları çözmek için Akıllı Kent Sistemi ve Otomasyonu sistemini kuracağız” dedi.

AKIN'IN DOĞAYI DÜŞÜNEN ÇOK SAYIDA PROJESİ VAR!

Doğayı düşünen bir takım projeleri olduğunu da kaydeden Belediye Başkan Adayı Akın; “Pet Şişe Geri Dönüşüm Ödeme Sistemi sayesinde doğayı korumak ve bu bilinci geliştirmek için, atık pet şişelerin karşılığında ödeme yapan otomatları kuracağız” dedi.

"HEM SIRA BEKLEMEDEN HEM DE ÜCRET ÖDEMEDEN VATANDAŞ SAĞLIK HİZMETİ ALABİLECEK"

Sağlığa yönelik projelerinin olduğunu da kamuoyu ile paylaşan Belediye Başkan Adayı Akın; “Belediye Sağlık ve Görüntüleme Merkezi ile Elazığ’da uzun randevu süreleri verilen MR-Ultrason vb görüntüleme hizmetleri ücretsiz bir şekilde vatandaşlarımızın hizmetinde olacak” dedi.

"ELAZIĞ'A ÖZGÜ YÖRESEL YEMEKLERİ YİYEBİLECEĞİNİZ NOKTALAR OLACAK"

Belediye Yöresel Yemek Restaurantları  projesi olduğunu da kaydeden Belediye Başkan Adayı Akın; “Elazığ’a özgü yöresel yemekleri yaşatmak ve tanıtmak amacıyla çeşitli noktalara, sadece yöresel yemek sunulan restaurantlar inşa edeceğiz” ifadelerini kullandı.

"BÖLGEDE OLMAYAN HAYVANAT BAHÇESİNİ ELAZIĞ'A KURACAĞIZ"

Hayvanat Bahçesi ve Botanik Park Projesinin varlığına da dikkat çeken Belediye Başkan Adayı Akın; “Elazığ’ı turizm alanında çekim merkezi haline getirmek, Elazığ’a ziyaretçi çekmek ve bu vesileyle ilimizin ticaretini arttırmak için bölgede bulunmayan hayvanat bahçesini Elazığ'a kuracağız” dedi.

"GELECEĞİN BİLİM ADAMLARI ELAZIĞ’DAN ÇIKMALI!"

Yeni neslin çağın gereklerinin dışında kalmaması adına da bir takım projeleri olduğunu kaydeden Belediye Başkan Adayı Akın; “Harput Uzay Gözlem ve Bilim Evi projesiyle de hedefimiz; illimizi bilim, sosyal ve kültürel alanda bir cazibe merkezi yapmak ve gençlerin faydalı alanlarda yetişmelerini teşvik etmektir. İlimizde kurulacak uzay gözlemevi ile geleceğin bilim adamlarının şehrimizden çıkmasını sağlayacağız” dedi.

SEBZE HALİ ESNAFI DA UNUTULMADI

Sebze hali esnafını düşünen bir uygulamaları olduğunu da vurgulayan Belediye Başkan Adayı Akın; “Sebze haline gelen sebzelerin sıcak mevsimlerde tazeliğini koruması için Soğuk Hava Deposu kuracağız” diyerek sebze hali esnafının da unutulmadığını belirtti.

KURAKLIK TEHLİKESİNİ DE ÖNLEYİCİ PROJELER VAR!

Kuraklık tehlikesini önleyecek projeleri olduğunu da kaydeden Belediye Başkan Adayı Akın, “Yağmur Suyu Toplama ve Depolama Sistemi ile de kuraklık tehlikesi ve sel baskınlarına önlem amacıyla yağmur sularının toplanıp tekrar kullanımını sağlayacak tesisler kuracağız” dedi.

"YENİ TAKSİ DURAKLARI KAZANDIRACAĞIZ"

Taksi duraklarının olmadığı alanların olduğuna da dikkat çeken Belediye Başkan Adayı Akın; “Taksi durakları olmayan yerlerde hem emektar taksicilerimize hem de hemşehrilerimize layık taksi durakları yapacağız” ifadelerini kullandı.

"EMEKLİ VE YAŞLI EVİ İNŞA EDİLECEK!"

Emeklilerin ve yaşlı vatandaşların da hayatına dokunacaklarının notunu düşen Belediye Başkan Adayı Akın; “Emekli ve yaşlı vatandaşlarımızın hem kaliteli vakit geçireceği hem de birikimlerini ve tecrübelerini yeni nesillere aktarabilecekleri verimli ortamlardan oluşan Emekli Evi inşa edilecektir” dedi.

"DAR GELİRLİ ÖĞRENCİLER İÇİN YURT İNŞA EDİLECEK"

Elazığ’a gelen öğrencilerin barınma sorunu yaşamaması adına da son derece güzel bir projeleri olduğunu aktaran Belediye Başkan Adayı Akın; “Belediye Öğrenci Yurdu Projesiyle de ilçe ve beldelerimizden şehir merkezine eğitim için gelen dar gelirli öğrencilerimize yurt inşa edilecektir” dedi.

"SÜRDÜLEBİLİR SU KAYNAĞI YATIRIMI YAPACAĞIZ"

Su gibi önemli kaynakların sürdürülebilir olması için de bir takım projeleri olduğunu ifade eden Belediye Başkan Adayı Akın; “Elazığ'a Su Getirme Projesi ile Dünyamızın önümüzdeki yıllarda susuzluk tehlikesi ile karşı karşıya olduğu gerçeğinin bilinciyle, ilimize sürdürülebilir bir kaynaktan su temini için yatırımlar yapacağız” dedi.

"HARPUT’TA DAĞ EVLERİ İNŞA EDİLECEK"

Harput turizmini canlandırmak adına hareket edileceğinin notunu düşen Belediye Başkan Adayı Akın; “Harput Dağ Evleri oluşturarak; Tarihi Harput Mahallesinde yaz ve kış turizmini arttırmak için konaklama ve turizm ihtiyacını karşılayacak, kültürel yapıya uygun dağ evleri inşa ederek turizme kazandıracağız” dedi.

SOSYAL BELEDİYECİLİKTEN TAVİZ YOK!

Sosyal belediyecilikten taviz vermeyeceklerini aktaran Belediye Başkan Adayı Akın; “BELEDİYE AŞEVİ Projesiyle de hem her gün vatandaşlarımıza ikramlarımız olacak hem de dar gelirli vatandaşlarımız a ücretsiz bir şekilde günlük yemek çıkaracağız” dedi.

"ELAZIĞ'IN TRAFİĞİNİ RAHATLATACAK ÖNEMLİ ADIMLAR ATACAĞIZ"

Trafiğe yönelikte son derece faydalı projeler hazırladıklarının notunu düşen Belediye Başkan Adayı Akın; “Alt Geçit ve Üst Geçitlerin Tespiti Ve İnşası Projesiyle Elazığ’ın artan nüfusunun karşısında, yaşadığımız trafik problemini çözmek için, ana arterlerde alt geçit ve üst geçit sayılarını arttıracağız. Ayrıca Trafik Yoğunluğu İçin Akıllı Otomasyon ve İzleme Sistemi Projesini de hayata geçirerek; Elazığ’da yaşanan trafik problemini aşmak için, hem havadan hem de karadan trafik durumunu izlemek suretiyle Trafik Yoğunluğu Algılayıcı Sensörler vasıtasıyla Akıllı Yönlendirmeler yapacak Otomasyon Sistemi Kurulacak. Bire de Elazığ’da asfaltı olmayan ve yetersiz gelen tüm yolların asfaltı yapılacak, yeni yerleşim alanlarının yol yapım çalışmaları tamamlanacak” diyerek önemli projelerinin ayrıntılarını aktardı.

"ASLA HALKTAN KOPUK BİR YÖNETİM ANLAYIŞIMIZ OLMAYACAK"

Halkla içi içe olmaktan asla ödün vermeyeceğini de kaydeden Belediye Başkan Adayı Akın; “Belediye Başkanı Halkla Buluşma Günü ile de hemşehrilerimiz ile iletişimimizi daha bir güçlendirecek ve onların sorunlarını dinlemek amacıyla, belediye başkanı halk buluşma günü düzenli olarak organize edilecek” ifadelerini kullandı.

AKIN, ELAZIĞLILARIN SEVDASI; ELAZIĞSPOR’U DA UNUTMADI

Elazığspor’a ve taraftarlara belediye desteği sağlayacaklarını da belirten Belediye Başkan Adayı Akın;

“Elazığspor'a veTaraftara Belediye Desteği Projesiyle;  Elazığspor'u Süper lige taşımak için hem takıma hem de taraftara süreklilik arz eden projelerle destek olacağız” diyerek Elazığlıların sevdası Elazığspor’u da es geçmedi.

AKIN'IN YENİ EVLİLERİ DE SEVİNDİRECEK PROJELERİ SÖZ KONUSU

Belediye Başkan Adayı Akın’ın bu stratejik projeler haricinde hayata geçirmek istediği diğer projeleri de “Yeni evlilere 1 yıl bedava ulaşım ve su verilecek. Bisiklet yolları ve yürüyüş yolları yapılacak. Tarihi Şıra Meydanı restore edilecek. Taziye evlerine ücretsiz personel desteği sağlanacak. Otobüs sefer sayıları ve duraklar arttırılacak. Yeni yerleşim alanlarına çeşme yapılacak. Belediye personel maaşları iyileştirilecek ve yeni TOKİ yerleşimlerine pazar yeri, camii, market, eczane vb sosyal donatılar yapılacak” şeklinde şekillendi.