AKSA Doğalgaz'dan Elazığ'a ikinci uyarı

AKSA Elazığ Doğalgaz'dan Elazığ için ikinci uyarı yapıldı.

AKSA Doğalgaz'dan Elazığ'a ikinci uyarı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

6 Şubat Pazartesi günü saat 04.17’de Kahramanmaraş ili Pazarcık ilçesinde 7.7 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. İlk depremin ardından aynı gün içerisinde yine Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde 7.6 büyüklüğünde ikinci bir deprem daha yaşandı. Depremin ardından bölgede çalışmalar hız kesmeden devam ederken doğalgaz tüketimi konusunda da kısıtlanmaya gidilmişti. AKSA Elazığ Doğalgaz tarafından yapılan açıklamaya göre depremzedelerin hızla doğalgazla buluşturulabilmesi Elazığ’da gaz akışının kesilmemesi için 2 gün süreyle gazın 19:00-22:00 arasında kullanılması gerektiği ifade edildi. AKSA Doğalgaz tarafından yapılan açıklamada; “BOTAŞ hattının tamir işlemi bitirilene kadar afet bölgelerindeki depremzedelerin hızla doğal gazla buluşturulabilmesi ve Elazığ'da gaz akışının kesilmemesi için 2 gün süreyle gazın 19:00-22:00 arasında kullanılması ve hayati önem haricinde tüketim gerçekleştirilmemesini bildiririz” dedi.

AKSA DOĞALGAZ’DAN ELAZIĞ’A İKİNCİ UYARI

AKSA Elazığ Doğalgaz’dan ikinci bir uyarı daha geldi. Yapılan açıklamaya göre kombi ve kazanların 20:00’a kadar kapatılmadığı takdirde Elazığ'da 15 gün süreyle doğalgaz kullanılamayacak.

AKSA Elazığ Doğalgaz tarafından yapılan açıklamada; “Lütfen kombi ve kazanınızı 20:00'a kadar kapatınız. Aksi halde şehrimizde 15 gün süreyle doğal gaz kullanılamayacaktır. Tamir işlemi tamamlanınca tekrar bilgi verilecektir” denildi.

ELAZIĞ VALİLİĞİ VATANDAŞLARI UYARDI

Elazığ Valiliği, Elazığlı vatandaşları doğalgazın kapatılması konusunda uyardı. Elazığ Valiliği’nden yapılan açıklamada; Kahramanmaraş merkezli depremler sonrasında BOTAŞ İletişim hatlarında oluşan hasarların giderilmesi çalışmaları devam etmektedir. Şehrimizin uzun süre doğal gazsız kalmaması için vatandaşlarımızın bugün saat 22:00’ye kadar doğal gazın ısınmada kullanılmaması ve diğer kullanım alanlarında da tasarruflu davranılması önem arz etmektedir. Kamuoyuna duyurulur” denildi.