Bakan Bilgin'den EYT'lileri heyecanlandıran açıklama

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, bugün açıklanan asgari ücret zammının resmen geçerli olduğunu belirtti.

Bakan Bilgin'den EYT'lileri heyecanlandıran açıklama
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, katıldığı bir televizyon programında EYT, 3600 ek gösterge ve asgari ücrete ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu. Bakan Bilgin, şu ifadeleri kullandı:

'EYT SORUNU ÇÖZÜLECEK'

"EYT ile ilgili çalışmalarımız da var. Listenin ilk sırasında sözleşmeliler var. Sonra EYT de var. Bu sorunlar halledilecek. Bu önümüzdeki sorunların hepsini çözeceğiz.

3600 EK GÖSTERGEDE DEVRİM GİBİ ÇALIŞMA

Bir diğer önemli görüşmede 3600 ek gösterge düzenlemesi. Tatile girmeden önce belli olacak. Türk kamu çalışanları ve emekliler açısından devrim niteliğinde bir çalışma. Aktüel gelirleri yansıması sınırlı ama emeklilikte önemli bir yansıması var. Türkiye tarihinde böyle bir çalışma yok. 5 buçuk milyon çalışanı kapsıyor. Çok ciddi bir maliyeti de var. Türkiye de bu maliyeti üstlendi. Bunları çok detaylı çalıştık, ortaya koyduk.

ASGARİ ÜCRET ZAMMI

Asgari ücrete yüzde 30 zam oldu öncesinde de yüzde 50 zam yapılmıştı. Enflasyonun üzerinde bir artış yaptık. Bu oldukça yüksek bir artıştır. Bu ara artıştır üstelik. Yıl sonuna kadar yapıldı. Cumhurbaşkanımızla görüştük. O da değerlendirmelerini yaptı. Asgari ücret zammı bugün itibarıyla geçerli olacak."

Bakmadan Geçme