Başkan Adayı Akın: 'Tramway hattı ile şehrin doğusu yeniden hayat bulacak'

Saadet Partisi Elazığ Belediye Başkan Adayı Abdullah Akın, esnaf ve vatandaşlar ile bir araya geldi.

Başkan Adayı Akın: 'Tramway hattı ile şehrin doğusu yeniden hayat bulacak'
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Başkan Adayı Abdullah Akın, seçim çalışmalarını sürdürüyor. Akın seçim ziyaretleri kapsamında Doğukent ve Kırklar Mahallesi’ni ziyaret etti. Esnafı ve vatandaşları ziyaret eden Akın, Elazığ için hazırladığı 40 stratejik 10 tamamlayıcı projeleri hakkında vatandaşlara bilgi verdi.

Saadet Partisi Elazığ Belediye Başkan Adayı Abdullah Akın Elazığ’ı karış karış dolaşıp her vatandaşa dokunuyor. Doğukent ve Kırklar Mahallesi’nde çay ocaklarını ziyaret eden Akın vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılaşırken her vatandaşın derdini dinleyip Elazığ için Elazığlılar için hazırladığı projeleri anlatıp destek istiyor.

"ESNAFIN İŞİ ARTACAK MAHALLEMİZ KALKINACAK"

Şehir içi ulaşımı rahatlatacak projelerine ilişkin de açıklamalarda bulunan Belediye Başkan Adayı Akın; “Doğukent ve Hilalkent Tramway Hattı projesiyle Elazığ'ı bir uçtan diğer uca bağlayacak ucuz, sessiz ve hızlı tramvay hattı ile şehirde ulaşımda büyük bir kolaylık ve güvenlik sağlayacağız. Diğer taraftan mahallelerimizin Sosyo-ekonomik yapısını biri birine bağlamış olacağız. Enerjisini güneşten alacak bu sistem maliyeti çok düşük ve kesintisiz ulaşıma, toplu taşımaya rağbeti attırıp şehrimizdeki trafik sorununa kökten çözüm üretmiş olacağız. Kuracağımız bu hat ile bu mahallede esnafımızın işleri açılacak mahallemiz daha çok değerlenecek. Bu bölgemize sosyal tesisler inşa edeceğiz. Böylelikle şehrin her yeri gelişecek. Çocuklarımız sosyal aktiviteleri için farklı mahallelere gitmeyecek kendi mahallesinde bu aktiviteleri yapacak” dedi.

"ŞEHRİMİZİN EN BÜYÜK PROBLEMLERİNDEN BİRİ GEÇİM SIKINTISI VE İŞSİZLİK"

Akın açıklamalarının devamında; Biz artık şehrimizde su kesintisi delik deşik asfaltları bu kentin gündeminden çıkartacağız bunları vaaz olarak söylemekten utanıyoruz. Bunlar zaten temel hizmetler bunları yapmak bizim görevimiz. Biz kentsel dönüşümü konuşacağız kentsel dönüşüm sorununu bitireceğiz. Vatandaşlarımız yıkıntılar arasında ekmek parasını arıyor. Vatandaşlarımızın gündemi geçim sıkıntısı, işsizlik. Bu kentin çocukları gençleri bizim gençlerimiz ve geleceklerini teminat altına almak bizim ana hedefimizdir. İnşallah sizin destekleriniz ile gençlerimize iş alanları açacağız önce iş sahibi  sonra yuva sahibi olacaklar. Artık gençlerimize sokakta bir arayış içinde olmayacak yanlış işlerin yanlış kişilerin peşinde gitmeyecek gündüz işinde akşam evinden ailesi ile olacak. Bu seçim adayların seçimi sizin oylarınız emanettir, siz bu emaneti bize verdiğinizde biz bu emanetin kadrini kıymetini bilerek gece gündüz hak ettiğiniz bir Elazığ'da hak ettiğiniz gibi yaşamanız için var gücümüzle çalışırız."