'Belediye başkanı dediğin ilin ekonomisine katkısı olandır'

SP Elazığ Belediye Başkan Adayı Akın seçim çalışmaları kapsamında Saray camisi esnafını ziyaret ederek projeleri hakkında bilgilendirmelerde bulundu. 

'Belediye başkanı dediğin ilin ekonomisine katkısı olandır'
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Saadet Partisi Elazığ Belediye Başkan Adayı Abdullah Akın seçim çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Başkan adayı Akın Saray camisi altında esnaflık yapan vatandaşları ziyaret etti.Akın"Yapacağımız fabrikalarda dışardan değil bu memleketin genci çalışacak. Buda şu demek, kazandığı ile gelip sizden alışveriş yapacak “dedi

'Belediye başkanı dediğin ilin ekonomisine katkısı olandır'

Sorunları inşallah alacağımız yetki ile çözebiliriz. Yetkiyi siz vereceksiniz, hizmeti biz yapacağız “dedi. 

Ziyaret ettiği esnaf ve vatandaşlardan destek isteyen Saadet Partisi Elazığ Belediye Başkan Adayı Abdullah Akın “Bu seçim partilerin seçimi değil, adayların seçimidir. Biz kentsel dönüşüm projesiyle birlikte nüfusu tekrardan buraya ikamet ettirebilirsek ticaretiniz artacaktır. Böylelikle istihdam artacak ve insanların üzerindeki geçim sıkıntısını bir nebze de olsa kaldıracağız. Malumunuz insanlarımızın kazancı temel gıdaya ancak yetebiliyor. Temel gıda, faturalar derken vatandaşların elinde avucunda birşey kalmıyor. Yırtılmayana kadar vatandaş bu ayakkabıyı alamıyor. Halk ekmek fabrikasını, Et ve Balık Kurumu gibi bir kurumu kuracağız. O zaman ne olur, alım gücü artar vatandaş sizden alışveriş yapar. Yoksa bu dükkanın dışını altın ile kaplasan müşteri içeriye girmez “dedi.

'Belediye başkanı dediğin ilin ekonomisine katkısı olandır'

"KURACAĞIMIZ FABRİKALARDA BU MEMLEKETİN İNSANI ÇALIŞACAK"

Yetkiyi aldıklarında her kesime yönelik hazırladıkları projeleri hayata geçireceklerini ifade eden Akın “Belediyecilik kanununda da bu durum açıktır, belediye başkanı ilin ekonomisinden de sorumludur. Bundan dolayıdır ki teknik projeleri olan bir kardeşimizi desteklersek memleketimiz kazanır. Yetkiyi siz veriyorsunuz. Bizlere yetkiyi verirseniz hazırladığımız projeleri hayata geçireceğiz. Gençlerimizin işi yok onlara da yeni iş alanları açacağız. Böylelikle gençlerimiz yuva kuracabilecek. Projelerimiz ile siz emeklilerimizin üzerindeki geçim sıkıntısını kaldıracağız. Bizim bu eksiklikleri tamamlamamız için desteğinize ihtiyacımız var. Yapacağımız fabrikalarda dışardan değil bu memleketin genci çalışacak. Buda şu demek, kazandığı ile gelip sizden alışveriş yapacak. Bunlar bir bütündür. Buda vizyon ve bakış açısı gerektiriyor. Elazığ'ın Kendi TOKİ'sini kuracağız. Kendi insanımıza, kendi müteahhidimize ve kendi mühendisimize iş vereceğiz. Şu hiç merak etmeyin belediyemizin kendi şirketi marifetiyle tüm işleri yapacağız“ diye konuştu.