'Depremin acısını ilk günkü gibi hissediyoruz'

MHP Elazığ İl Başkanı Yunus Bal, Elazığ'da 24 Ocak 2020'de meydana gelen 6.8'lik depremin 4. yılı dolayısıyla açıklamalarda bulundu.

'Depremin acısını ilk günkü gibi hissediyoruz'
TAKİP ET Google News ile Takip Et

MHP İl Başkanı Bal, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: "Başkan 24 Ocak 2020 tarihinde saat 20:55'te meydana gelen 6.8’lik depremde Elazığ’da 37, Malatya’da 4 olmak üzere 41 kişi hayatını kaybetti. Üzücü deprem felaketinin ardından 4 yıl geçmesine rağmen hala acısını ilk günkü gibi hissediyoruz.

Geçen bu süreçte devletimiz var gücüyle hemşerilerimizin yanında oldu, yaraları en hızlı şekilde sardı. Ancak, giden canları geri getirmek mümkün olmadığı için, her zaman depreme ve doğal afetlere karşı daha duyarlı ve bilinçli olmamız gerçeğini ortaya koymuştur.  Şüphesiz ki ülkemiz, dünyanın en önemli deprem kuşaklarından birinin üzerinde bulunmaktadır. Geçmişte yaşanan depremin günümüzde ve gelecekte de yaşanılması kaçınılmaz olacaktır.

Elazığ depreminden çıkarılması gereken en önemli husus, depremle yaşayabilmeyi öğrenmek, yapı stoklarımızı, evlerimizi ve işyerlerimizi depreme dayanıklı hale getirmektir. Milliyetçi Hareket Partisi Elazığ Belediye Başkan Adayımız ile birlikte 31 Mart’tan sonra Elazığ Belediye’sinin yönetimini aldığımız gün yaşadığımız yüzyılın bilimsel verileri ışığında sahip olduğumuz bilgi, birikim ve teknolojinin imkânlarını kullanarak ilimizi depreme dayanıklı kentler arasında birinci sıraya getireceğimizin ve 2020 depreminden kalan metruk binaların bir an önce yıkımını sağlayacağımızın sözünü aziz hemşehrilerimize veriyoruz. 

Bu duygu ve düşüncelerle; böyle bir felaketin ve acının şehrimizde ve ülkemizde bir daha yaşanmamasını temenni ediyor, depremde hayatını kaybeden hemşehrilerimize bir kez daha Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabırlar diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum."