EGM açıkladı: 2500 öğrenci alınacak!

Polis Akademisi 2 bin 500 öğrenci polis alımı ilanı Resmi Gazete'de yayımlandı.

EGM açıkladı: 2500 öğrenci alınacak!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

PMYO başvuru detayları Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından açıklandı. Polis Akademisi için 2 bin erkek, 500 kadın öğrenci polis alımı yapacak. Polis Akademisi başvuru yapanlar için kriterleri yayımladı. Polis alımı başvuru süreci ne zaman sona erecek? Polis Akademisi başvuru şartları neler? Boy ve puan kriterleriyle birlikte tüm merak edilenler haberin detayında...

Polis Akademisi 2023-2024 eğitim öğretim yılı için 2 bin erkek, 500 kadın öğrenci alımı yapacak. Polis Akademisi öğrenci alımına ilişkin başvurular, 31 Temmuz-9 Ağustos 2023'te "http://www.pa.edu.tr" internet adresi üzerinden e-Devlet şifresiyle girilerek yapılacak.

POLİS AKADEMİSİ ÖĞRENCİ ALIMI İÇİN BAŞVURULAR BAŞLADI

PMYO başvuru için e-Devlet üzerinden Aday Belirleme Ön Başvuruları, sınav başvuru ücreti ödenmeden gerçekleştirilecek.

Polis Akademisi sınava katılmak için 10 katı kontenjana giren adaylar belirlendikten sonra sınav ücreti yatırılması için ücret ve hesap bilgileri "www.pa.edu.tr" internet sitesinden duyuracak.

POLİS AKADEMİSİ BAŞVURU DETAYLARI BELLİ OLDU

Polis Akademisi aday belirleme ön başvuru sonuçları açıklanmadan, sınav başvuru ücreti ödeyen adayların sınav başvuru ücretleri geri ödenmeyecek.

PMYO başvuru sonrası okullara girdikten sonra sınavlarında başarılı olarak eğitim gören ve eğitim sonunda başarılı olan adayların polis memuru olarak atamaları yapılacak.

Polis Akademisi öğrenci alımına ilişkin sınav takvimi, "www.pa.edu.tr" internet sitesinden ilan edilecek.

POLİS ALIMI İÇİN ARANACAK ŞARTLAR

PMYO başvuru için adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı, lise ve dengi okul mezunu olması gerekecek.

PMYO BAŞVURU İÇİN PUAN KRİTERİ

PMYO başvuru için Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca yapılan 2023-Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) TYT puan türünden en az 250 bin ham taban puan ve üzeri puan, şehit ve vazife malulü olanların eş ve çocuklarından ise 2023-YKS TYT puan türünden en az 200 bin ham taban puan ve üzeri puan alma şartı aranacak.