Elazığ'da 'depreme dirençli kentler çalıştayı' yapılacak

Fırat Üniversitesinde '2. Uluslararası Mühendislikte İlerlemeler ve Gelişmeler Konferansı ve Depreme Dirençli Kentler Çalıştayı' yapılacak.

Elazığ'da 'depreme dirençli kentler çalıştayı' yapılacak
TAKİP ET Google News ile Takip Et

24 Ocak 2020 Elazığ Depremi ve 6 Şubat 2023 Kahramanmaraş merkezli depremlerin etkilediği Elazığ’da depremle ilgili oldukça önemli bir program gerçekleştirilecek.

Fırat Üniversitesi tarafından 21 ve 23 Eylül tarihleri arasında “2. Uluslararası Mühendislikte İlerlemeler ve Gelişmeler Konferansı” düzenlenecek. 3 gün sürecek olan program kapsamında “Depreme Dirençli Kentler Çalıştayı” da gerçekleştirilecek.

21 Eylül Perşembe günü saat 10.00’da Fırat Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan çalıştaya Fırat Üniversitesi’nden Prof. Dr. Ahmet Feyzi Bingöl, İstanbul Teknik Üniversitesi’nden Prof. Dr. Naci Görür, Colorado Üniversitesi’nden Prof. Dr. Roger Bilham, Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nden Prof. Dr. Erdem Canbay, İstanbul Teknik Üniversitesi’nden Alper İlki ile Fırat Üniversitesi’nden Prof. Dr. Kürşat Esat Alyamaç konuşmacı olarak katılacak.

Yapılacak olan çalıştayda yakın zamanda Elazığ’da ve ülkemizin birçok illerinde yaşanan depremler, deprem olmadan önce alınması gereken tedbirler, şehirlerin depreme dirençli hale getirilmesi noktasındaki çalışmalar ele alınacak.

Fırat Üniversitesi Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü tarafından yapılan açıklamada gerçekleştirilecek olan konferanslara ve çalıştaya tüm vatandaşların katılabileceği bildirildi.

Elazığ'da 'depreme dirençli kentler çalıştayı' yapılacak