Elazığ'da yerel seçim hareketliliği

Elazığ'da CHP, yerel seçimler için iddialı bir adım atarak Ali Özcan'a Elazığ Belediye Başkanlığı adaylığı teklifini götürecek.

Elazığ'da yerel seçim hareketliliği
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Tüm ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de yerel seçim heyecanı tüm hızıyla sürüyor.

Geçtiğimiz günlerde aday adaylarının çalışmalarına başladığına dair haberlerle birlikte, kulis bilgileri de kamuoyuyla paylaşmıştık.

Ancak bugün, yerel seçimlere yeni bir hareketlilik getirecek önemli bir gelişme yaşandı. Cumhuriyet Halk Partisi, Elazığ'da 38. Olağan İl Kongresini gerçekleştirdi.

Kongrede konuşma yapan Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, yerel seçimlere en iyi şekilde hazırlanacaklarını ifade ederek şunları söyledi: “Önümüzdeki yerel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi, Elazığ'da en iddialı partilerden biri olacaktır. 14 Mayıs Genel Seçimleri'nde Elazığ merkezde ikinci parti olarak seçildik. Bilindiği üzere daha önce Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ Belediye Başkanlığı'nı kazanamamıştık. Partimizin Elazığ'da seçimi kazanabilmesi için iddialı, deneyimli ve Elazığlı hemşehrilerimizin güvendiği bir adayın önemli olduğuna inanıyoruz. Bu nedenle, hepimizin abi olarak gördüğü ve güvendiği Ali Özcan'a Elazığ Belediye Başkanlığı adaylığı teklifini götüreceğim. Bu öneriyi Ali Özcan’a iletmek için Olağan Kongremize katılan tüm partililerin ortak kabulüyle Elazığ Belediye Başkan adaylığı teklifi kabul edilmiştir.”

Bu açıklamalarla birlikte Ali Özcan, CHP Elazığ Belediye Başkan adaylığını kabul ettiğinde, yerel seçimlere Millet İttifakı gibi bir ittifak olmaksızın CHP tek parti olarak katılacak.

Bu gelişmeler, Elazığ'daki siyasi sahnenin şekillenmesi açısından önemli bir adım.

Yerel seçimlerde Millet İttifakı birlikte olup olmayacağı konusu da gündemden kalkmış olacak. Seçim sürecinin ve adayların ilerleyen dönemde nasıl bir gelişme göstereceğini yakından takip etmeye devam edeceğiz.