Elazığlı öğrencilerin 23 Nisan coşkusu

Elazığlı öğrenciler Yıldırım Vakfı ve Eti Krom tarafından düzenlenen 23 Nisan Çocuk Şenliği'nde doyasıya eğlendiler.

Elazığlı öğrencilerin 23 Nisan coşkusu
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Eğitim çağındaki çocuklara ve kadınlara yönelik sosyal sorumluluk çalışmaları yürüten Garip & Zeycan Yıldırım Vakfı, mutlu çocukların geleceğe güvenle hazırlandığı düşüncesiyle hayata geçirilen “Mutlu Çocukluk Girişimi” kapsamında gerçekleştirdiği faaliyetlerle çocukların mutlu bireyler olarak yetişmesine destek olmayı amaçlıyor ve her yıl bir köy ilkokulunda düzenlediği çocuk şenliğinde hediyelerle onları sevindiriyor.

Bu sene şenlik için seçilen Elazığ Kovancılar İlçesi Yarımca Beldesinde bulunan Şehit Raşit Ercan İlk ve Orta Okulu’nun bahçesinde düzenlenen 23 Nisan Çocuk Şenliği’nde çocuklar gün boyunca hem eğlendi hem de birbirinden güzel hediyeler aldılar.

Şehit Raşit Ercan ve Yarımca Ferrokrom ilk ve orta okullarında eğitim alan 300 öğrencinin tamamının katıldığı çocuk şenliğinde öğrenciler gün boyu oyun parkurlarında oynarken, sihirbazlık gösterisi, köpük şov, yüz boyama gibi onlara özel hazırlanan etkinliklerle eğlendiler. Özellikle minik öğrencilerin palyaçolar ile mutlu olduğu etkinlik, dans ve müzik gösterileri ile gün boyu devam etti.

1.000 ÇOCUĞA OYUNCAK HEDİYE EDİLDİ

Yıldırım Vakfı ve Yıldırım Şirketler Grubu çalışanlarının desteklediği oyuncak kampanyasında toplanan birbirinden güzel oyuncaklar ve sürpriz hediyeler etkinlik sonunda öğrencilere dağıtıldı.

300 öğrenci, hediyelerini İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Kaya ve Eti Krom Genel Müdürü Tamer Adanır’ın ellerinden aldı. Ayrıca Yıldırım Vakfı tarafından 23 Nisan kutlamaları çerçevesinde Elazığ’ın farklı ilçelerinde toplam 700 çocuğa oyuncak ve çeşitli oyunlar hediye edildi.