Elazığlı Şehit Piyade Teğmen Altınbaş, Ankara'da defnedilecek

Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde dün teröristlerce açılan taciz ateşi sonucu şehit olan Piyade Teğmen Fatih Uğur Altınbaş, 2012'de geçirdiği kalp krizi sonucu şehit olan polis babası Kadir Altınbaş'ın yanına defnedilecek.

Elazığlı Şehit Piyade Teğmen Altınbaş, Ankara'da defnedilecek
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde dün teröristlerin açtığı ateş sonucu 27 yaşındaki Piyade Teğmen Fatih Uğur Altınbaş şehit oldu. Acı haber şehidin Ankara Bala’daki yakınlarına sağlık ekipleri eşliğinde verildi. Türk bayraklarıyla donatılan taziye evine gelen mahalle sakinleri, acılı aileyi yalnız bırakmadı. İlçe belediyesi tarafından kurulan taziye çadırında şehit için Kur’an-ı Kerim okunarak, dualar edildi.

KENDİSİ GİBİ ŞEHİT OLAN BABASININ YANINA DEFNEDİLECEK

Şehit Piyade Teğmen Fatih Uğur Altınbaş’ın polis olan 46 yaşındaki babası Kadir Altınbaş’ın 2012 yılında görevi başındayken kalp krizi geçirerek hayatını kaybettiği öğrenildi. Şehit Altınbaş’ın babasının Ankara’daki mezarının yanına defnedileceği belirtildi.

"BABASINI KAYBEDİNCE HEP KENDİ BAŞINA AYAKTA KALMAYA ÇALIŞTI"

Şehidin aile yakınlarından Davut Yalım, baba ve oğlun çok iyi birer insan olduğunu söyleyerek, “Vatan sağ olsun. Gençlerimiz vatanları için büyük mücadele veriyor. Kimi canıyla, kimi kanıyla bedel ödüyor. Şehidimizi tanıyordum, arkadaşımın oğluydu. Çok kalender birisiydi. Babasını kaybedince hep kendi başına ayakta kalmaya çalıştı. En sonunda da askeri okulu kazanmıştı. En son bir iki sene önce görüşmüştük. Dün de acı haberini aldık, çok üzüldük. Babası çocukluk arkadaşımdı. Şehidin babası, dedesi, babaannesi aynı yere defnedilmişti. Kendisi de buraya defnedilecek. Babası çok dürüst birisiydi. Vatanı, milleti için çalışan birisiydi. Onu da genç yaşta bir kalp krizi sonucu kaybettik. Çocuğunun kaderi de aynı oldu” dedi.