'Esnaflarımıza kredi vermeye başlıyoruz'

2018 yılında kurulumuna başlanan ve 15 Şubat 2023 tarihinde gelen kurulu yaparak hizmete başlayan Ak Hazar Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi, esnafların müracaatlarını alarak kredi vermeye başladı.

'Esnaflarımıza kredi vermeye başlıyoruz'
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Ak Hazar Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Özer Macit, Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet yaralılara acil şifalar diledi.

Başkan Macit; “2018 tarihinde itibaren verdiğimiz mücadelenin sonucunda Devletimizin oluruyla kooperatifimizin kurulma aşamasına geldi ve 15 Şubat 2023 tarihinde gelen kurulumuzu yaptık. Şimdide esnaflarımızdan kredi için müracaatlarını alamaya başladık.  Esnaflarımıza hizmet vereceğimiz ofisimizde tuttuk. Ofisimiz, Nailbey Mahallesi Yeşildere Sokak Kalalı Apartmanı 2. Kattadır” dedi.

"KOOPERATİFİMİZ ESNAFIMIZIN EMRİNDE OLACAK"

Ak Hazar Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Özer Macit, özel bankaların yerine kredi ve kefalet kooperatifi tercih edilmesi çağrısında bulundu. Macit, “Esnafımıza yıllık yüzde 7.5 faizle kredi veriyoruz. Kooperatiflerimiz aracılığıyla şuanda esnafımıza 100-500 bin TL kredi verebiliyoruz. Şartlarını tamamlayan tüm esnaflarımıza kredilerden faydalanabilir. Kooperatifimiz, esnaflarımızın emrinde olacak. Ben, esnaflarıma çağrı yapmak istiyorum. Özel bankaları tercih etmeyin. Esnafımızın bankası olan kredi ve kefalet kooperatifi tercih edin. Özel bankalarda şuanda krediler çok yüksek ama kredi ve kefalet kooperatiflerimizde faiz oranları çok düşük. Ak Hazar Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi olarak şartları tutan tüm esnaflarımıza kredi vereceğiz” ifadelerine yer verdi.