Fethi Sekin Şehir Hastanesinde başarılı ameliyat

Elazığ'da, yaklaşık 5 yıl önce eşinin kardeşine böbreğini ve onun hayatını kurtaran bir kişi, Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesinde geçirdiği mide ameliyatı sayesinde sağlığına kavuştu.

Fethi Sekin Şehir Hastanesinde başarılı ameliyat
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesine aşırı kiloları sebebiyle başvuran ve daha önce organ bağışında bulunan Yüksel G., başarılı bir obezite ameliyatı geçirdi. Tek böbreği olduğu için daha hassas olan bu ameliyat, hastanede başarıyla gerçekleştirildi. 

Hastanenin Cerrahi Onkoloji Kliniğinde görevli Op. Dr. Serkan Yılmaz, bu tür riskli hastaların da güvenli bir şekilde obezite cerrahisi ameliyatı olabileceğini belirterek, "Hastamız bize şişmanlık ameliyatı olmak için başvurdu. Kendisinin de dediği gibi 5 yıl önce eşinin kardeşine böbreğini vermiş. Böbrek nakilli ve riskli bir hastamız. Bu tarz hastalar da, yani organ bağışlayan hastalar da morbid obezite ameliyatları olabilmekte. Hastamız da böbreğini vererek bir başkasına fayda sağladıktan sonra şimdi kendisi için de kilolarından kurtularak, kendi sağlığı için daha iyi bir hayata geçmek için bu ameliyatı olmaya karar verdi ve ameliyatı başarılı geçti. Hastamıza sağlık ve şifalar diliyorum, geçmiş olsun" dedi.

Başarılı ameliyatın ardından duygularını dile getiren Yüksel G. ise, "Bundan 5 yıl önce eşimin kardeşine böbreğimi verdim. Fazla kilolarımdan kurtulmak için şimdi de mide ameliyatı oldum. Dizlerim çok ağrıyordu, dizlerim iyi olsun diye ameliyat oldum. Hangi doktora gittiysem ameliyat dediler. Çok memnunum. Hocama da çok güvendim, çok güzel geçti ameliyatım. İnşallah bundan sonra daha iyi olacak" diye konuştu.