FÜ'de kermes açıldı

Fırat Üniversitesi Kadınlar Kolu tarafından maddi durumu iyi olmayan öğrencilere destek olmak amacıyla hayır kermesi açıldı.

FÜ'de kermes açıldı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kermesin açılışına Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, rektör yardımcıları, yöneticiler, akademisyenler, öğrenciler ve davetliler katıldı.

Yoğun katılımın yaşandığı hayır kermesiyle ilgili açıklama yapan Fırat Üniversitesi Kadınlar Kolu Başkanı Hülya Göktaş, “Öncelikle kermesin düzenlene bilmesi için günlerdir yoğun uğraş veren Kadınlar Kolumuzun tüm üyelerine ve üniversite yönetimimize teşekkür ederim. Üniversitemizde maddi durumu iyi olmayan öğrencilerimize bir nebzede olsa destek olabilmek için kermes düzenlemek istedik. Buradan elde edeceğimiz gelirle; Üniversitemizdeki maddi durumu iyi olmayan öğrencilerimize yardımcı olacağız. Fırat Üniversitesi Kadın Kolları olarak Üniversitemizde eğitim gören öğrencilerimize anne şefkatiyle yaklaşmaya gayret ediyor ve her fırsatta öğrencilerimizin yanında olmaya özen gösteriyoruz. Ailelerinin bizlere emanet ettiği öğrencilerimize belki anneleri gibi olamasak da anne şefkati göstermek için elimizden geleni yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz. Bizim dinimizde, kültürümüzde yardımlaşmanın oldukça önemli bir yeri var. Elazığ misafirperverliğiyle bilinen bir şehir. Şehrimizde misafir olan öğrencilerimize destek olmayı sürdürmeliyiz” diyerek kermese katılım sağlayan il yöneticilerinin eşlerine de ayrıca teşekkür etti.

Kermes 24 Ekim Salı günü de rektörlük kampüsünde açık olacak.