FÜ ile Abay Devlet Pedagoji Üniversitesi arasında protokol

Elazığ Fırat Üniversitesi ile Kazakistan Abay Devlet Pedagoji Üniversitesi arasında protokol imzalandı.

FÜ ile Abay Devlet Pedagoji Üniversitesi arasında protokol
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Rektörlük makamında düzenlenen protokol imza törenine; Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Soner Özgen, İnsani ve Sosyal Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdulhalim Aydın, İnsani ve Sosyal Bilimler Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Seda Arıkan, Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Murat Sunkar, Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları Bölümü Başkanı Prof. Dr. Ercan Alkaya, TÖMER Müdürü Doç. Dr. Süleyman Kaan Yalçın ile Kazakistan Abay Devlet Pedagoji Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Ofisi Daire Başkanı Zhadyra Baynazar, Kazakistan Abay Devlet Pedagoji Üniversitesi Doğu Dilleri ve Tercümanlık Bölümü öğretim üyesi Dr. Dinara Ashimova ve Fırat Üniversitesi ile Abay Devlet Pedagoji Üniversitesi arasında daha önce imzalanan ikili iş birliği anlaşması kapsamında eğitimleri üniversitemizde devam eden Kazakistanlı öğrenciler katıldı.

FÜ ile Abay Devlet Pedagoji Üniversitesi arasında protokol

İmzalanan lisansüstü çift diploma ön protokolü, Fırat Üniversitesi ile Kazakistan Abay Devlet Pedagoji Üniversitesi arasındaki ikili iş birliği ilişkilerinin artırılmasını ve protokole esas olan lisansüstü çift diploma anlaşmasının her iki üniversitenin tüm enstitülerini kapsayacak şekilde genişletilmesini amaçlamaktadır.

Protokol Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş ile Abay Devlet Pedagoji Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Ofisi Daire Başkanı Zhadyra Baynazar arasında imzalandı.