'Hayata İyilik Kat' projesi sürüyor

Elazığ'da devam eden 'Hayata İyilik Kat' projesi çerçevesinde öğrenciler İl Emniyet Müdürlüğü'nü ziyaret ederek birimleri gezdi.

'Hayata İyilik Kat' projesi sürüyor
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Elazığ Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri, öğrencilerin polis teşkilatını yakından tanımaları ve yerinde görmelerini sağlamak, gelecek planları ile ilgili meslek seçmelerinde fikir vermek ve polis halk ilişkilerini geliştirmek için çalışmaları sürdürüyor.

Bu çerçevede "Hayata İyilik Kat" Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) çerçevesinde bulunan Mehmet Mihri Akıncı Ortaokulunda bulunan 25 öğrenci, İl Emniyet Müdürü Adnan Karayel’i makamında ziyaret etti.

İl Emniyet Müdürü Karayel, kendisini ziyaret eden öğrencilere, Türk ve dünya klasiklerinden kitaplar ve çeşitli hediyeler verdi. Öğrenciler, daha Kent Güvenlik Yönetim Sistemi’ni (KGYS) ve Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğünü ziyaret ederek ekiplerden bilgi aldı.

Öğrenciler ardından Elazığ Bilim Merkezine götürüldü. Burada bilim müzesini gezen öğrencilere güneş sisteminin işleyişi hakkında bilgiler verildi. Son olarak öğrencilerin kendilerini geliştirmesi amacıyla deney atölyesinde görevli eğitmenler kontrolünde çeşitli deneyler yaptırıldı.