Kayahan Topal Tunceli Ticaret İl Müdürlüğüne atandı

Tunceli de Cevat Salman'dan boşalan Ticaret İl Müdürlüğüne Kayahan Topal atandı.

Kayahan Topal Tunceli Ticaret İl Müdürlüğüne atandı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Geçtiğimiz günlerde resmî gazetede yayınlananan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile aralarında Tunceli’nin de bulunduğu 10 ilin Ticaret İl Müdürü görevden alınmıştı. Alınan isimlerin ardından yeni İl Müdürleri de netleşmeye başladı.

Tunceli de Cevat Salman’dan boşalan Ticaret İl Müdürlüğüne Kayahan Topal’ın atandığı öğrenildi.

Bir süre eski Tarım Orman Bakanlarından Dr. Bekir Pakdemirli ile de çalışan ve daha önce farklı kurumlarda şube müdürlüğü ve müdürlük tecrübesi bulunan Kayahan Topal, daha önce Tunceli de Munzur Üniversitesinde de özel kalem müdürü olarak görev yapmıştı. 

 Topal’ın görevine 8 Aralık Cuma günü başlayacağı öğrenildi. 

KAYAHAN TOPAL KİMDİR. 

Kayahan Topal aslen Elazığ’ın Palu ilçesinden olup, İşletme Fakültesi mezuniyetinin yanı sıra İstanbul Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi, Fırat Üniversitesi Su ürünleri, Halkla İlişkiler Tanıtım ile İletişim Bilimleri tezli yüksek lisans mezunudur. 

Kamu da görev yapmaya 2003 yılında Elazığ Yücel İlköğretim Okulunda öğretmen olarak başlamış, 2005 yılından 2014 yılına kadar dönemin Elazığ Belediye Başkanı M. Süleyman Selmanoğlu’nun iletişim danışmanı olarak görev almıştır. Yaklaşık iki yıl Tunceli Munzur Üniversitesi Özel Kalem Müdürlüğü ile Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü görevlerini yürüttükten sonra, Gençlikspor Bakanlığı bünyesinde KYK Yurt Müdürü ve Şube Müdürü olarak çalışmıştır. İskenderun Teknik Üniversitesi Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü görevi sonrası Tarım ve Orman Bakanlarından Dr. Bekir Pakdemirli’nin takdimciliği görevini üstlenen Kayahan Topal, 2022 yılından itibaren de Elazığ da Tarım ve Orman İl Müdürlüğünde Şube Müdürü olarak çalışmaktaydı.  

Fırat Meclisi başta olmak üzere çeşitli STK’lar tarafından “Türkçeyi En Doğru” kullanan spiker ödülüne layık görülen Kayahan Topal, Halk Eğitim Merkezleri, Belediye Kurs Merkezleri ve çeşitli kamu ve sivil toplum kuruluşlarına bağlı “Diksiyon ve Güzel Konuşma, Protokol Yönetimi ve beden dili” eğitimleri vermiştir.

Çeşitli yerel radyo ve televizyon kanallarında spiker olarakta görev alan Kayahan Topal, TRT dahil bir çok ulusal ve uluslararası televizyon kanallarında program sunmuş, çok sayıda ulusal belgeseli seslendirmiştir. 81 ilde gerçekleştirilen Tarım Bakanlığı Söz Sizde Sektör Buluşmaları, Uluslararası Alevilik ve Bektaşilik Çalıştayı ve Tunceli Hızır Kültür Günü, Uluslararası Hazar Şiir Akşamları, Uluslararası Çayda Çıra Film Festivali, Uluslararası Hazar Su Sporları Şenliği, Elazığ Tanıtım Günleri, çeşitli üniversite mezuniyet törenleri gibi üst düzey programların organizasyon komitesinde yer almıştır. 

Futbol da Elazığ Belediyespor ve Fırat Üniversitesi takımları ile iki kez il ve bölge şampiyonluğu yaşamış, 2004 yılında atletizm branşında Elazığ 3.sü olmuştur. Halen Türkiye Basketbol Federasyonu bünyesinde Tunceli bölgesi A klasman hakemi olarak TS Basketbol süper liginde sahaya çıkmaktadır.

“Bizden Maniler” ve “Batıkkent” isimli iki kitabı bulunan Kayahan Topal, mesleki ve sportif anlamda çok sayıda madalya, başarı belgesi ve plaket sahibi olup Evli ve iki çocuk sahibidir. İyi derece de İngilizce bilen Topal az seviyede Arapça bilmektedir.