Meteorolojiden güncel hava durumu

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü tarafından 3 Kasım Perşembe, Yurt genelinde hava durumu tahmin raporları yayımlandı.

Meteorolojiden güncel hava durumu
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Yurdun kuzey kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz kıyı illeri ve Sinop ile Kastamonu’nun kıyı kesimlerinin, Ardahan’ın kuzey çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı, Rize ve Artvin’in yüksekleri ile Ardahan’ın kuzey çevrelerinin karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde Marmara, İç Ege, İç Anadolu ve Batı Karadeniz’in iç kesimlerinde pus ve yer yer sis bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı batı kesimlerde mevsim normallerinin 5-8 derece, diğer yerlerde 2-4 derece üzerinde seyredecek. Rüzgar, genellikle kuzey yönlerden, ilk saatlerde Marmara ve Karadeniz kıyılarında, zamanla yurdun güney kesimlerinde güney yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esecek. Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Az bulutlu ve açık 19

İstanbul: Parçalı ve az bulutlu 21

İzmir: Az bulutlu ve açık 28

Adana: Az bulutlu ve açık 27

Antalya: Az bulutlu ve açık 26

Samsun: Parçalı, yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra batı çevreleri, akşam saatlerinde il geneli sağanak yağışlı 20

Trabzon: Parçalı, yer yer çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren aralıklı sağanak yağışlı 19

Erzurum: Parçalı ve az bulutlu 12

Diyarbakır: Az bulutlu ve açık 22

Elazığ: Az bulutlu 19