Öğrenciler karne heyecanı yaşadı

2023-2024 eğitim öğretim yılının birinci döneminin sona ermesiyle Elazığ'da 133 bin öğrenci karne heyecanı yaşadı.

Öğrenciler karne heyecanı yaşadı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Öğrenciler için son ders zili, 15 günlük yarıyıl tatili için çaldı. İlk ve ortaöğretim kurumlarındaki milyonlarca öğrenci, eğitim-öğretime yarıyıl tatili arası vermek üzere bugün karnelerine kavuştu. Elazığ’da da 556 okulda 133 bin öğrenci karne heyecanı yaşadı.

Şehit Süleyman Budak Ortaokulu’nda gerçekleştirilen törene katılan Vali Ömer Toraman ve Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yiğit, öğrencilerin heyecanına ortak oldu. Karnelerini Toraman ve Yiğit’in elinden alan öğrencilere, kitap ve çikolata hediye edildi.

Elazığ’da 556 okulda 133 bin öğrenciye karnelerini verdiklerini dile getiren İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yiğit, “Bir dönemi güzel atlattık. Gayet güzel bir dönem oldu. 5 Şubat’ta tekrar öğrencilerimizi okullarımıza bekliyoruz. Bu ara tatili eğitim yöneticileri olarak değerlendirme yaparak, eksiklikleri gidererek ve yeni döneme hazırlıklar yaparak geçireceğiz. Dönem başladığı zaman inşallah okullarımız öğrencilerimize tekrardan açık olacak. Onların bu dünyaya katkı sağlayarak bireyler olması için biz elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Öğrencilerden Aybüke Göktekin ise “Bu dönem taktir aldım. Bunun için çok mutluyum ve kendimi çok iyi hissediyorum. Güzel bir duygu ve gurur verici. Tatilde tekrar yapmayı kitap okumayı düşünüyorum. Aynı zamanda dinleneceğim” diye konuştu.