Öğretmenler 'akran zorbalığına' dikkat çekti

Öğretmenler tarafından akran zorbalığına dikkat çekmek için 'Bully Therapy' adlı eTwinning projesi hazırlandı.

Öğretmenler 'akran zorbalığına' dikkat çekti
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Okullardaki akran zorbalığına yönelik farkındalık oluşturmak ve dikkat çekmek için Erzurum Cumhuriyet Anadolu Lisesi’nden Gülbahar Ergin tarafından kardeş okul Elazığ Anadolu Lisesi’nden Çilem Güreş Çelikal ile birlikte Bully Therapy adlı eTwinning projesi hazırlandı.

Projeye aynı zamanda 7 ülke ve Türkiye’den 9 okul katıldı. Proje çerçevesinde düzenlenen ‘Mavi Giy’ etkinliğinde eş zamanlı olarak tüm okuldaki öğrenciler mavi giyinerek toplumsal bir mesaj vermeyi amaçladı.

Proje hakkında bilgi veren Çilem Güreş Çelikal, “Projeye 7 ülke ve Türkiye’nde 9 ülke katıldı. Proje çerçevesinde Mavi Giy etkinliği de düzenlendi.

Bu hareketle, akran zorbalığına karşı duruşlarını göstererek dayanışma ve farkındalık oluşturmayı hedefledik. Öğrencilerin bu olumlu ve etkileyici hamlesi, aynı zamanda uluslararası işbirliği ve kültürel alışverişin bir örneği oldu.

Gülbahar Ergin ve öğretmenlerin liderliğindeki bu inisiyatif, gençlerin sorunlarla mücadelede birlikte hareket etme ve empati geliştirme konusunda ne kadar güçlü olduklarını gösterdi.

Mavi giy etkinliği, öğrenciler arasında dayanışma ve saygı kültürünün yayılmasına katkı sağlayarak, eğitimde önemli bir adım oldu.

Bu tür etkinliklerin, toplumda farkındalık oluşturma ve pozitif değişimler oluşturma potansiyeli her zaman büyük bir öneme sahiptir” dedi.