Otomobil almak isteyenler dikkat!

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, matrah düzenlemesinde son aşamaya gelindiğini müjdeledi. Buna göre sıfır otomobil almak isteyenlerin merakla beklediği matrah düzenlemesi,1 Aralık tarihinde yürürlüğe girecek.

Otomobil almak isteyenler dikkat!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, bugün Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği (OYDER) temsilcileriyle bir araya geldi. OYDER Başkanı Altuğ Erciş ve beraberindeki Yönetim Kurulu Üyelerinin katıldığı görüşmede sektöre ilişkin fikir alışverişinde bulunurken, otomobildeki matrah düzenlemesi de gündeme geldi.

1 ARALIK'TA HAYATA GEÇİYOR

Bakan Nebati, görüşme sırasında otomobilde matrah düzenlemesinde son aşamaya gelindiğini ve uygulamanın 1 Aralık itibarıyla hayata geçirileceğini ifade etti.

"DEVREYE ALDIĞIMIZ UYGULAMALARIN ÇIKTILARINI ELE ALDIK"

Nebati, sosyal medya hesabından görüşmeye ilişkin yaptığı paylaşımda ise, "İstişare odaklı görüş ve önerilerin yanı sıra devreye aldığımız uygulamaların çıktılarını kapsamlı bir şekilde ele aldık." ifadelerini kullandı.

ÖTV ORANLARINDA DEĞİŞİKLİK OLMAYACAĞINI AÇIKLAMIŞTI

Bakan Nebati daha önce yaptığı açıklamada da ÖTV oranlarında değişiklik olmayacağını, matrah tarafında düzenleme yapılacağını açıklamıştı.

"HANGİ ARABA NE KADAR UCUZLAYACAK?" SORUSU MERAK EDİLİYOR

Bakan Nebati'nin ÖTV matrahı açıklaması sonrası vatandaşların aklında "Hangi araba ne kadar ucuzlayacak?" sorusu canlandı. Habertürk TV'de katıldığı canlı yayında konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan gazeteci Halil Okşit, otomobil fiyatlarının vergiler nedeniyle uçtuğunu belirterek, "Avrupa'da 1000 kişiye 600 araç düşerken Türkiye hala 200'leri yakalayamadı." açıklamalarında bulunmuştu.