Rektör Göktaş'tan 'Yeni Hastane' müjdesi

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Fırat Üniversitesi bünyesinde yeni bir hastanenin yapılacağını duyurdu.

Rektör Göktaş'tan 'Yeni Hastane' müjdesi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Rektör Göktaş sosyal medyadan yaptığı paylaşımda: “Kahramanmaraş merkezli depremlerden sonra, ilimizde verilen sağlık hizmetlerinde üniversite hastanemizin ne kadar önemli rol oynadığı görüldü.

Üniversitemizin verdiği sağlık hizmeti kapasitesini arttırmak ve ilimize/bölgemize daha iyi sağlık hizmeti sunmak maksadıyla depremden hemen sonra Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı nezdinde rektörlük olarak yoğun görüşmeler yapıp yeni bir hastane talebinde bulunduk.

Neticede, mevcut hastanemize ilave olarak üniversitemize 800 yataklı yeni bir hastane yapılmasına karar verilmiş ve karar Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından 03.05.2023 tarihinde onaylanmıştır.

Deprem izolatörünün de olacağı yeni hastanemiz ve mevcut hastanemiz ile birlikte bölgemize 3. basamak sağlık hizmeti vermeye devam edeceğiz. İlimize ve bölgemize hayırlı hizmetlere vesile olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.