Siyasette Gürsel Erol farkı

2024 seçimleri için partilerin ve adayların çalışmaları hız kazanmış durumda.

Siyasette Gürsel Erol farkı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

2024 seçimlerine doğru artık sayılı günler kalırken tüm partiler hem Türkiye’de hem de Elazığ’da sorunsuz, sıkıntısız ve olumsuz olayların yaşanmadığı bir seçim dönemi temennisinde bulunurken Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, bu konuda da farkını bir kez daha ortaya koymuş oldu.

AK PARTİ VE MHP ADAYLARINA ZİYARET

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Ağın’daki temasları kapsamında Ak Parti Ağın Belediye Başkan Adayı Şeref Çakar’ı, parti seçim ofisinde ziyaret etti. Samimi anların oluştuğu ziyaret kapsamında Milletvekili Erol, ev sahiplikleri için teşekkürlerini ileterek başarılar diledi. Şefer Çakar ise aynı yolu, yürüdüklerini, hedeflerinin Ağın’ın geliştirmek olduğunu belirterek Gürsel Erol ve Taner Öğünç’e ziyaretleri nedeniyle teşekkür ederek başarılar diledi.

EROL: "SEÇİM BİTER AMA DOSTLUKLAR BİTMEZ"

Milletvekili Erol, MHP Ağın Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Ali Uslu’yu ziyaret etti. Milletvekili Erol, ziyaretle ilgili olarak: “Seçim çalışmalarımız kapsamında Ağında bir dizi ziyaret ve temasta bulunduk. Öncelikle kendi adayımız Sayın Taner Öğünç ile halka açık bir toplantı düzenledik. Ağın Belediye Başkanımız ve Belediye Başkan Adayımız Sayın Ali Uslu ile de bir araya geldik. Siyasette nezaket her zaman olmalı. Siyaset yalnızca karşıtlık üzerinden söylemler geliştirilerek yapılacak bir süreç değil. Aynı zamanda hizmette bir farklılığın yaratılması anlamında adayların başarısı, aday olduğu bölgelerle ilgili daha iddialı projeler ortaya koyarak sürdürülmesi gereken bir süreç olduğunu değerlendiriyorum. Ağın’ın başarılı bir belediye başkanı var ama bizim iddiamız onun eksikliklerini, olumsuzluklarını yorumlayarak değil daha iyi şeyler yaparak, hizmette bir farklılık yaratarak adaylık sürecini götüreceğiz. Ben kendisine de başarılar diliyorum. Siyaset nezakettir. Seçim biter ama dostluklarımız devam edecek. Biz bu kentin gerçekleriyiz. Bu kentte üstlendiğimiz siyasi görevler var. Görevlerimiz farklı olsa da ortak olarak yapmamız gereken bu toplumda birlik ve beraberliği, karşılıklı sevgi ve saygıyı yaşatmak olmalıdır. Bu anlamda Ali Bey de güzel bir örnek. 5 yıllık görev süresi boyunca bizimle olan nezaket ilişkilerinden hem de hizmetlerinden dolayı kendisine teşekkür ediyorum.  Yeni süreçte de hem Ağın hem de adaylarımız için Allah kimin hakkında hayırlısıysa ona nasip etsin. Ev sahipliği ve nezaketi için Sayın Ali Uslu’ya teşekkür ediyor, başarılar diliyorum.” açıklamasında bulundu.

BAŞKAN USLU: "NEZAKET ÇOK ÖNEMLİ"

Ağın Belediye Başkanı Ali Uslu da siyasetteki nezaketin öneminden bahsederek: “Keşke herkes bu duruma önem verebilse. Siyasette nezaket çok önemli. Ağın okuma yazma oranı yüzde 100 olan bir ilçe olduğundan bu konuyla gurur duyuyoruz. Ağın nüfusu 1672. Hepimiz büyük şehirlerde yaşadık. Bir sitenin toplam nüfusu kadar nüfusumuz var. Burada birinin acısı olsa, burnu kanasa biz koşuyoruz. İyi günde, kötü günde beraberiz. Bence siyaset her zaman bir kenara konulmalı ve benden daha iyi kim yapabilecekse Ak Parti’nin de CHP’nin de fark etmez, Rabbim ona nasip etsin çünkü derdimiz burada ilçemiz. İlçemize bir ivme kazandırabilir miyiz? Ağın ilçesi unutulmuş. Özellikle Baskil, Keban ve Ağın bu bölgeler unutulmuş durumda. Elazığ’da Kovancılar, Karakoçan ve Palu metropol ilçeler. Bütün projeler oralarda uygulanır. Tekerin 10 kez oraya dönmesinin yanında biz de diyoruz ki 2 kez bize döndürün. Sesimizi böyle duyurabiliyoruz. Bugüne kadar yaptığımız çalışmalarda da arkadaşlarımız, iş insanlarımız, Gürsel Bey gibi kıymetli ve hemşehrilerimizi düşünen büyüklerimiz sayesinde yaptık. Buraya kadar geldikleri için Sayın Gürsel Erol’a teşekkürlerimi iletiyorum.” şeklinde konuştu.