Türk Eğitim-Sen'den imza kampanyası

Türk Eğitim-Sen Genel Merkezi, öğretmenlerin ek ders ücretlerinin artırılması amacıyla Türkiye genelinde bir imza kampanyası başlattı.

Türk Eğitim-Sen'den imza kampanyası
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Türk Eğitim-Sen Genel Merkezi, ek ders ücret ödeme katsayılarının gündüz öğretimi için 140’tan 280’e, gece öğretimi için 150’den 300’e artırılması için Türkiye genelinde imza kampanyası başlattı.

Türk Eğitim-Sen'den imza kampanyası

Türk Eğitim Sen Elazığ Şube Başkanı Fatih Murat Taşkın, yapmış olduğu açıklamada; “Öğretmenlerin ek ders ücretleri, yapılan maaş zammı oranında her yıl artırılırken, katsayı artışı gerçekleşmemiştir. Öğretmenlerin geçen süre içinde ek ders saat ücretleri asgari ücret seviyesine inmiş, katsayı artışı yapılmadığı için zamlar bir anlam ifade etmemiştir. Enflasyon oranlarının her geçen gün artması ve ekonomik koşulların zorlaşması karşısında, öğretmenlerin aylık geliri giderlerini karşılamaya yetmez hale gelmiştir. Ülkenin doğusundan batısına, her coğrafyasında ve her şartta görev yaparak ülkemiz ve geleceğimiz için fedakârlık yapmakta olan öğretmenlerimiz bu emeklerine karşılık ekonomik yönden mağdur edilmiştir. 29 Eylül tarihine kadar toplanacak olan imzaları genel merkez tarafından Milli Eğitim Bakanlığı’na iletileceğiz. Bu mağduriyetin giderilmesi için tüm öğretmenlerden kampanyamıza destek olunmasını istiyoruz” ifadelerini kullandı,