Türk Ocakları Elazığ Şubesi Başkanlığına Doç. Dr. Yavuz Haykır seçildi

Türk Ocakları Elazığ Şubesinin yapılan 11. Olağan Genel Kurulunda Başkanlığa oy birliğiyle Doç. Dr. Yavuz Haykır seçildi.

Türk Ocakları Elazığ Şubesi Başkanlığına Doç. Dr. Yavuz Haykır seçildi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Türk Ocakları Elazığ Şubesinin 11. Olağan Genel Kurulu bugün yapıldı. Kongreye Divan Kurulunun seçilmesiyle başlanıldı. Divan Kurulu Başkanlığına seçilen Prof. Dr. Sebahattin Devecioğlu kongre açılış konuşmasında; yapılacak olan kongrenin Türk Ocaklarına hayırlı olması temennisinde bulunarak kongreyi başlattı.  Prof. Dr. Devecioğlu; 111 yıllık geçmişi olan bu Ocağın yıllarca Türk Kültürüne ve Türk Milletine kattığı değerlerle hep gündemde olduğunu bundan sonra da yeni yönetimle bu çizgide devam edileceğini belirtti.

Türk Ocakları Elazığ Şubesi Başkanlığına Doç. Dr. Yavuz Haykır seçildi

Türk Ocakları Elazığ Şubesinin 10. Dönem Başkanı Vahit Dabak, geçmiş 3 yıl içerisinde Türk Ocaklarına hizmet etmenin haklı gururunu yaşadığını, yönetimde olduğumuz sürede ülkemizde ve şehrimizde yaşanan olaylara kayıtsız kalınmadığını ve her daim Türk Ocaklarının kapısının milletimize açık olduğunu söyledi. Türk Ocaklarının her dönemde Türk’e Türklüğünü anlattığını, Türkün ne demek olduğu harsını dimağlara yerleştirmek için uğraştığını belirtti. Görevde bulunduğu döneme ait faaliyet raporunun sunumuyla konuşmalarını tamamladı.

Türk Ocakları Elazığ Şubesi Başkanlığına Doç. Dr. Yavuz Haykır seçildi

Tek listeyle girilen seçimleri Fırat Üniversitesi İnsani ve Sosyal Bilimler Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yavuz Haykır oy birliğiyle seçildi. Elazığ Türk Ocaklarının 11. Dönem Başkanlığına seçilen Doç. Dr. Haykır; “Yıllardır üyesi olduğum ve her kademesinde içinde hizmet etmeye çalıştığım Türk Ocaklarına bugün sizlerin teveccühleriyle başkan olarak da hizmet etmeye başlayacağım. 111 yıllık bir maziye sahip olan Türk Ocaklarına ve 4000 yıllık bir tarihi olan Türk Milletine hizmet etme sorumluluğunun farkındayım. Türk Ocakları her dönemde siyaset üstü bir misyon üstlenmiş ve bu misyonunu tabandan tavana kadar net bir şekilde hissettirmiştir.  Türk Ocakları bir kültür ocağıdır. Türk Kültürüne ve Türk Milletinin saadetine hizmet etmek isteyenlere Türk Ocağı her daim açıktır. Türk Devleti var oldukça Türk Ocağı da milli şuurun, milli vicdanın sönmez bir meşalesi olarak yanacaktır. Türk milletinin kanıyla vatan toprağı haline getirdiği Türkiye, şanlı bir mücadele sonunda kurduğu devlet ise Türkiye Cumhuriyetidir. Devletin sahibi de Yüce Türk Milletidir. Hakimiyet kayıtsız şartsız Türk Milletinindir.” dedi.

Türk Ocakları Elazığ Şubesi Başkanlığına Doç. Dr. Yavuz Haykır seçildi

Başkan Haykır, eski başkan Vahit Dabak ve yönetimi başta olmak üzere geçmiş dönemlerde görev almış bütün üyelere ve bugün genel kurula katılarak kendilerini yalnız bırakmayan tüm üyelere şükranlarını ileterek yeni yönetimini takdim etti.