YRP İl Başkanı Ateş: Afet bölgesine çoktan girmeliydik

Yeniden Refah Partisi Elazığ İl Başkanı Ömer Ateş, açıklamalarda bulundu.

YRP İl Başkanı Ateş: Afet bölgesine çoktan girmeliydik
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta 7.7 ve 7.6 büyüklüğünde iki farklı yıkıcı depremle birlikte aralarında Elazığ’ın da bulunduğu ve 14 milyon nüfusun yaşadığı geniş bir coğrafyada ciddi oranda yıkımlar ve can kayıpları yaşandı.

Depremin yıkıcı etkisinin ilimizde de yaşadığını ifade eden Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Ömer Ateş, tüm bu olumsuzlukların giderilmesi için ilimizin Afet Bölgesi kapsamına alınması gerektiği dile getirdi.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Yeniden Refah Partisi İl başkanı Ömer Ateş, şunları söyledi: “6 Şubat tarihinde peş peşe yaşanan depremler geniş bir coğrafyada etkisini göstermiş, ilimizde de can kaybı ve yıkımlara sebep olmuştu.

Devletimizin tüm kurumları ile birlikte başta Yeniden Refah Partisi olmak üzere birçok siyasi parti, STK, fedakâr ve yardımsever halkımızın örnek bir danışma sergilemiş, depremin ilk anından itibaren deprem bölgesine yönelik çalışmaları başlatılarak arama-kurtarma çalışmalarıyla birlikte yardım faaliyetlerini başarıyla yürütmüştür.

Bu çalışmalarla birlikle depremin yaşandığı 10 il Afet Bölgesi kapsamına alınmıştır. Hükümetimizin bu kararını çok doğru ve olumlu bulmakla birlikte depremin etkilediği ve çok sayıda ağır hasarlı binanın oluştuğu Elazığ’ın kapsam dışında tutulması, ilimizde üzüntüyle karşılanmıştır. 24 Ocak depreminde de ilimizden benzer taleplerin yükselmesine rağmen Afet Bölgesi kapsamına alınmamış ve halkımız mağdur edilmişti.

6 şubat depremlerinin ardından AK Parti Milletvekili Sayın Metin Bulut’un ilimizin de Afet Bölgesi kapsamına alınması konusundaki çalışma ve gayretlerini değerli buluyor ve bunun olumlu sonuçlanacağına ve yakın zamanda müjde olarak halkımıza duyulacağına ilimizin Afet Bölgesi kapsamına alınması ile birlikte geçmişten bugüne yaşanan mağduriyetlerin en kısa sürede giderileceğine inanıyoruz.”