Zonguldak'ta maden ocağında göçük

Son dakika... Zonguldak'ın Ereğli ilçesindeki Armutçuk maden ocağında göçük meydana geldi.

Zonguldak'ta maden ocağında göçük
TAKİP ET Google News ile Takip Et

ZONGULDAK VALİSİ OSMAN HACIBEKTAŞOĞLU’NDA AÇIKLAMA

Vali Hacıbektaşoğlu, Ereğli Devlet Hastanesine gelerek yaralıları ziyaret etti.

Yaralıların durumları hakkında bilgi alan Hacıbektaşoğlu, hayatını kaybeden maden işçisinin yakınlarına da başsağlığı diledi.

Gazetecilere açıklama yapan Vali Hacıbektaşoğlu, madende çalışmaların tamamlandığını, tüm işçilerin tahliye edildiğini belirtti.

Vali Hacıbektaşoğlu, "4 işçi göçük altında kaldı. Ramazan Yıldırım kardeşimiz maalesef kurtarılamadı, hayatını kaybetti. Diğer göçük altında kalan 3 kardeşimizin durumları iyi, hayati tehlikeleri yok. Hepsi hastanelerimize ulaştı, tıbbi müdahaleleri yapıldı. Az önce ikisiyle görüştük. Diğer kardeşimizin de şuuru açık hayati tehlikesi yok. Bir yaralı Zonguldak’ta onun da çok şükür hayati tehlikesi yok. Göçük bölgesi dışında yaralanan 3 kardeşimiz var, onlar kendi imkanlarıyla o panikle parmağında kırık olan var, kaşında yarık olan var. Onlar hastanede ayakta tedavisi yapıldı ayrıldılar. Toplam göçük altında 4 kişi kaldı, diğer 3 yaralı göçük bölgesine yakın o panikle yaralandılar. Şu anda kurtarma çalışmaları tamamlandı. Tahlisiye ekipleri, diğer vardiyada çalışanlar, tüm işçilerimiz tahliye edildi. Olayın neden olduğu, herhangi bir ihmal olup olmadığı, bunu hem kurum içerisinde hem de savcılık soruşturmasını yapacak, tamamlayacak” dedi.

GÖÇÜKTE KALAN İŞÇİLERİN İSİMLERİ BELLİ OLDU  

İşçilerden 45 yaşındaki Ramazan Yıldırım hayatını kaybetti.

Kazada 41 yaşındaki Coşkun Atalay, 49 yaşındaki Rıfat Öztürk, 44 yaşındaki Ergün Üstün, 39 yaşındaki Ersin Aydın, 31 yaşındaki Sercan Hasan ve 23 yaşındaki Talha Yılmaz yaralandı.

Talha Yılmaz, Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Diğer yaralı madenciler ise Kdz. Ereğli Devlet Hastanesine sevk edildi.

Hayatını kaybeden işçinin cenazesi morga kaldırılırken yaralıların hastanelerdeki tedavileri sürüyor.