30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama mesajları

Elazığ İl Protokolü 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama mesajları
TAKİP ET Google News ile Takip Et

ELAZIĞ VALİSİ DR. ÖMER TORAMAN

“Tarihi şanlı zaferlerle dolu aziz milletimizin vatan toprağı uğruna verdiği zorlu Kurtuluş Savaşı mücadelesini başarıyla neticelendirerek, Cumhuriyet’imizin kuruluşunu müjdelediği büyük zaferimizin 101. yıl dönümünü kutlamanın onur ve gururunu yaşıyoruz. 30 Ağustos Zaferi, askeri mücadele ile birlikte Türk milletinin gösterdiği kararlılık ve fedakârlık sayesinde kazanılmıştır. Zor şartlar ve her türlü imkânsızlıklara rağmen sürdürülen destansı bir mücadelenin neticesi olan bu şanlı zafer; aynı zamanda aydınlık geleceğimize yürüyüşümüzde de bizlere ilham kaynağı olmuştur. Tarih boyunca gücünü birlik ve beraberliğinden alan milletimiz, bundan 101 yıl önce olduğu gibi bugün de kendisini, birliğini, bütünlüğünü, kalkınmasını, huzuru ve güvenliğini hedef alan iç ve dış mihrakları, sarsılmaz cesaret ve kararlı duruşuyla, gerektiğinde canını ortaya koyarak bertaraf etmeye devam etmektedir. Milletçe sahip olduğumuz vatan sevgisi ve hürriyet aşkı, hangi şartlar altında olursak olalım hiç şüphesiz ki her zaman canlı kalacak, asil milletimiz güçlü adımlarla büyük hedeflerine doğru emin adımlarla yürümeye devam edecektir. Bu anlamlı günü kutlarken, başta Başkomutanlık Meydan Muharebesi'nin Başkumandanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bu toprakları bizlere vatan kılan Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını ve vatanımız uğruna canını siper eden aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimizi minnetle yâd ediyorum. Vatanımızın bütünlüğü ve milletimizin bağımsızlığı yolunda fedakârca hizmet eden Türk Silahlı Kuvvetlerimizin tüm mensuplarının, aziz milletimizin ve Elazığlı hemşehrilerimin “30 Ağustos Zafer Bayramı’nı” kutluyorum" dedi. 

ELAZIĞ BELEDİYE BAŞKANI ŞAHİN ŞERİFOĞULLARI 

“26 Ağustos'ta başlayarak 30 Ağustos'ta zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi, şanlı tarihimizde yer alan en büyük kahramanlık destanlarından bir tanesidir. Aziz milletimiz, istiklal ve istikbali uğruna her türlü imkansızlığa rağmen birlik ve beraberlik ruhuyla ve cesaretle verdiği bağımsızlık mücadelesini kesin bir zafere taşımış, şehitlerimizin kanlarıyla bize yurt olmuş bu toprakların ebedi vatanımız olduğunu bir kez daha tescillemiştir. Bugün milletçe Büyük Zafer'in 101'inci yıl dönümüne ulaşmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Mazimizden aldığımız ilhamla, ‘Türkiye Yüzyılı’ vizyonu ışığında daha güçlü ve müreffeh bir gelecek için emin adımlarla çalışmaya, ilerlemeye devam edeceğiz. Bu vesileyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere vatan ve bayrak uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle, kahraman gazilerimizi ise şükranla anıyorum. Aziz milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun.” Dedi.

FIRAT ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. FAHRETTİN GÖKTAŞ 

 “Ulusumuzun milli mücadele sürecindeki en büyük adımı; Büyük Taarruz Zaferinin 101. yıldönümünde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve ordumuzun elde ettiği zaferi bir kez daha gururla kutlamanın mutluluğunu yaşamaktayız. 30 Ağustos Türkiye'nin geleceği için binlerce şehidin, milli birlik ve beraberlik ruhu içinde canları pahasına, özgürlük ve bağımsızlık meşalesinin sonsuza dek sönmemek üzere yakıldığı büyük bir zaferdir. 30 Ağustos zaferi ile, Türk Milleti haklı, onurlu mücadelesiyle, vatan sevgisinin büyüklüğünü tüm dünyaya kanıtlamıştır. Bu duygu ve düşüncelerle Aziz Milletimizin ve Şanlı Ordumuzun 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyor, bizlere bu büyük zaferi armağan eden başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere silah arkadaşlarını, İstiklâl Savaşı kahramanlarını, vatanları uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle, hayatta olan gazilerimizi saygı ve şükranla yad ediyorum” dedi.

MHP ELAZIĞ İL BAŞKANI YUNUS BAL 

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, aziz milletimizin kenetlenmesiyle kazanılan 30 Ağustos Zaferi’nin 101. yıldönümünü birlik ve beraberlik içerisinde kutlamanın onur ve gururunu yaşıyoruz. 101 yıl önce bugün, Kahraman Türk Ordusu, bu ülkenin birliğine, dirliğine, istiklaline kast eden düşmana karşı en anlamlı cevabı vererek ve bu büyük zafere imzasını atmıştır. Tıpkı o gün olduğu gibi bugün de tek yürek halinde gönüllerimiz bir, ideallerimiz bir, hayallerimiz, kaderimiz birdir. Bu anlayışla Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkma yolunda emin adımlarla ilerleyen milletimiz, bu yolda kendisini engellemeye çalışan mihrakların kurduğu tuzakları dün olduğu gibi bugün de bozacak inanç ve kararlılığa sahiptir. Bu duygu ve düşüncelerle, tarihi şanlı zaferlerle dolu aziz milletimizin yeniden doğuşunu müjdeleyen ve Cumhuriyetimize hayat veren büyük zaferin 101. yıldönümünü en içten duygularımla kutluyor; Mustafa Kemal Atatürk ve Kurtuluş Savaşımızın bütün kahramanları başta olmak üzere, canları ve kanlarıyla bu toprakları vatan yapan tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı, rahmet ve minnetle yâd ediyor, Aziz Milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı tebrik ediyorum.” dedi

DEVA PARTİSİ ELAZIĞ İL BAŞKANI AV. MEHMET KANGAL

"30 Ağustos Zaferi, savaş meydanlarında kazanılan askeri zaferin ötesinde, tarihi şanlı zaferlerle dolu aziz milletimizin bağımsızlığından asla taviz vermeyeceğini gösteren ve mücadele etmelerini sağlayan bir zafer olmuştur.Milletimiz her türlü yokluğa, imkânsızlığa ve zorluğa rağmen özgürlük mücadelesinden vazgeçmemiş, Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde,  vatanına ve bayrağına canı pahasına sahip çıkmıştır. Bu şanlı 30 Ağustos Zaferi; 1071’in Ağustos’unda Sultan Alparslan’ın bize vatan kıldığı Anadolu’da, ilelebet var olacağımızın yedi düvele karşı bir kez daha ilanıdır. Bu inançla, dün olduğu gibi bugün de vatanımızın huzur ve güvenliği için canla başla mücadele eden, bu uğurda kanlarını ve canlarını feda eden Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimizin ve Aziz Milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, saygı, şükran, rahmet ve minnetle yad ediyorum." dedi

YENİDEN REFAH PARTİSİ ELAZIĞ İL BAŞKANI ÖMER ATEŞ

"30 Ağustos, Türk ordusunun gücünü ve kahramanlığını tarihe bir kez daha yazdığı, milletimizin hürriyet ve istiklal inancının ölümsüz kanıtı olan muazzam bir zaferdir. Halkımızın kahraman ordusuyla tek bir yürek halinde girdiği bu mücadelenin temel öğeleri olan cesaret, vatan sevgisi ve bağımsızlık inancı, milletimizin bugün de en sağlam yapı taşlarını oluşturmaktadır. Milletimiz, çok zor şartlar altında Kurtuluş Savaşı ile kazandığı birlik ve beraberlikle barış ve huzur ortamını her zaman koruyacak ve karşılaşacağı güçlükleri yine milli birlik ve beraberlik içinde çözümleyecektir. Ülkemizin ağır ekonomik koşulları yaşadığı bu günlerde güçlü bir şekilde ayağa kalkmanın tek yolu, 30  Ağustos ruhunu her alanda hakim kılarak milletimizin kendi beyin gücü, irade ve milli kaynakları en verimli şekilde kullanıp müreffeh yarınlara ulaşmaktır.'' dedi.

TÜRKİYE BAĞIMSIZ EMEKLİLER PLATFORMU ELAZIĞ İL BAŞKANI İHSAN KÜÇÜK

''Milli hakimiyet, birlik ve beraberlik anlayışımızın eseri olan 30 Ağustos Zaferi'nin 101. yıldönümünü milletçe kutlamanın büyük mutluluk ve heyecanı içerisindeyiz. Milletimiz, 30 Ağustos Zaferi ile kendisini tarih sahnesinden silmek isteyenlere anlamlı, ağır ve unutamayacakları bir ders vermiştir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 19 Mayıs 1919 günü Samsun'da yaktığı bağımsızlık ateşi, dalga dalga tüm yurda yayılmış ve bu ruhla başlayan Kurtuluş Savaşı, 30 Ağustos 1922'de Başkomutanlık Meydan Muharebesi ile kesin sonucu ulaşmıştır. 30 Ağustos Zaferi, milletimizin kadını-erkeği, yaşlısı-genci, köylüsü-kentlisi ile canını dişine takarak kanıyla yazıp tarihe armağan ettiği eşsiz kahramanlık ve yurtseverlik destanının adıdır. Milletimizin destanlaşan yazgısı olan bu zaferle şanlı ordularımız,  düşmanı topraklarından söküp atmış ve bu toprakları ebedi yurdumuz yapmıştır." dedi.

HAK-İŞ ELAZIĞ İL BAŞKANI VE HİZMET- İŞ SENDİKASI ELAZIĞ ŞUBE BAŞKANI MUSTAFA BAHÇECİ

“30 Ağustos, Cumhuriyetin temellerinin inşa edildiği, tarihten silinmek istenen bir milletin direniş ve dirilişinin yükseldiği ve tüm ezilen milletlere moral ve heyecan kaynağı olan kutlu bir zaferdir. Vatan toprağımızın düşman işgalinden kurtuluşunun ve ulusumuzun bağımsızlığını müjdeleyen 30 Ağustos Zaferinin 101. Yıldönümünü Hak-İş ailesi olarak coşkuyla kutluyoruz. İstiklâl mücadelemizin zaferle taçlandığı, Cumhuriyetimizin temellerinin inşa edildiği, tarihten silinmek istenen bir milletin direniş ve dirilişinin yükseldiği ve tüm ezilen milletlere moral ve heyecan kaynağı olduğu bir gündür. Kazanılan bu önemli zaferle birlikte topraklarımız düşman işgalinden kurtarılmış, milletimiz tekrar bağımsızlığına kavuşmuştur.” dedi