Arıcak'da yangın tatbikatı

Elazığ'ın Arıcak ilçesinde gerçekleştirilen yangın tatbikatı gerçeğini aratmadı.

Youtube Kanalı
Youtube Kanalı
Abone Ol
Arıcak'da yangın tatbikatı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

"Hastane Afet Planı" çerçevesinde Elazığ’da yangın tatbikatları devam ediyor. Son olarak Arıcak Devlet Hastanesinde hasta, personel ve servislerde bulunan vatandaşların katılımı ile tatbikat gerçekleştirildi.

Arıcak'da yangın tatbikatı

Senaryo gereği çıkan yangın sonrasında hastanede patlama meydana geldi. Hastane güvenlik görevlilerince boşaltılırken, olay yerine Ulusal Medical Kurtarma Ekibi (UMKE), itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi. Hastanede mahsur kalan 3 kişi itfaiye ekipleri tarafından kurtarılırken, yangın anında düşerek yaralanan 2 vatandaş ise UMKE ekipleri tarafından kurtarılarak ambulans görevlilerine teslim edildi. Yaralılar, ambulanslarla kentteki hastanelere sevk edilerek tedavi altına alındı.

Arıcak'da yangın tatbikatı

Tatbikat hakkında bilgi veren UMKE Birim Sorumlusu Yalçın Öngören, “Arıcak ilçemizde gerçekleşen bir patlama ve sonrasında oluşan yangından dolayı itfaiye, UMKE ve 112 ekiplerimizle buraya geldik. Malumunuz iklimsel değişikliklerden, sıcaklık kaynaklarından dolayı bizde de bir farkındalık oluştu.

Arıcak'da yangın tatbikatı

Ekiplerimizin toplanması ve lojistik olarak ekipmanlarıyla hazırlanması ve ulaşımı gibi noktalarda uzak olan ilçelerimizde kendimize bir farkındalık oluşturduk. Emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

Arıcak'da yangın tatbikatı

Senaryo gereği patlama sonucunda çıkan yangında 3 kişiyi kurtardıklarını belirten itfaiye amiri Atilla Aytekin ise, personelin yangın konusunda bilinçlendirilmesi için çok iyi bir tatbikat gerçekleştirdiklerini ifade etti.