Başkan Adayı Akın, İlçe 'Seçim Koordinasyon Merkezi' açılışına katıldı

Saadet Partisi Elazığ Belediye Başkan Adayı Abdullah Akın ilçe temasları kapsamında 'Seçim Koordinasyon Merkezi' açılışlarına katıldı. 

Youtube Kanalı
Youtube Kanalı
Abone Ol
Başkan Adayı Akın, İlçe 'Seçim Koordinasyon Merkezi' açılışına katıldı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Saadet Partisi Elazığ Belediye Başkan Adayı Abdullah Akın Partisi’nin Kovancılar, Karakoçan ilçesi ve Sarıcan beldesinde ki 'Seçim Koordinasyon Merkezi' açılışlarına katıldı. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği ve miting havasında geçen Seçim Koordinasyon Merkezi açılışlarında konuşan Akın" İşsizlikten dolayı ilçelerimiz göç veriyor. Bu göçü verdiği için memleketimizin o güzel kültürü, örfü, töresi ve geleneği maalesef yok olup gidiyor" dedi

Karakoçan Seçim Koordinasyon Merkezi açılışında konuşan Saadet Partisi Elazığ Belediye Başkan Adayı Abdullah Akın “Bir takım temel hizmetleri ben size  vaat demeye utanırım.

Yoldur, kaldırımdır, çevre sağlığıdır ve kentsel dönüşümdür bunlar zaten belediyenin temel vazifeleridir. Ben inanıyorum ki Bilal başkan mükemmelen yerine getirecek.

Fabrikalar kurulmadığı için çoluk çocuğumuz yurtdışına gidiyor, şehir dışına çıkıyor.

Peki bunun sonucunda neler oluyor? Gençlerimiz bu göçü verdiği için memleketimizin o güzel kültürü, örfü, töresi ve geleneği maalesef yok olup gidiyor “dedi. 

Saadet Partisi Kovancılar Belediye Başkan Adayı Muhammed Zahit Akalın “Sayın büyüklerim, kardeşlerim, gençlerim, vatandaşlarım. Bizler inşallah belediyeyi alırsak sosyal belediyecilik anlayışını harekete geçireceğiz.

Kovancılar Seçim Koordinasyon Merkezi açılışında konuşan Saadet Partisi Elazığ Belediye Başkan Adayı Abdullah Akın “Kovancılarımızdaki peynir ve süt üreticilerimiz maalesef tekel haline gelmiş şirketlerin eline düşmüş durumda.

Onların belirlediği fiyatlarla ancak hareket edebiliyorlar. Kazanç kapıları da git gide kapanıyor ve hayvancılıktan git gide çıkıyorlar. Biz bu sorunu iyi biliyoruz.

Tabi bu sorunu biliyoruz, bunun yanında sorun varsa çözümü de var, projelerimiz hazır. Nasıl ki Elazığ belediyesi için 40 tane stratejik, 10 tane tamamlayıcı hazırladıysak Kovancılar belediyeniz için de projelerimiz hazır. Nasıl ki sorunlarını biliyorsak çözümlerini de biliyoruz.

Ben şunu çok açık ve net bir şekilde söylemek istiyorum.

Kovancılar’ da gençlerimiz inşallah artık işsiz kalmayacak, hepsine iş alanı açacağız. Çöp toplamadır bunlar zaten temel hizmetler, Allah aşkına bunu yapmayan bir belediye olur mu?  

Bakın yakında bir Bingöl depremi bekleniyor. Bingöl'de deprem olsa Kovancılar etkilenmeyecek mi? Ne için bugüne kadar kentsel dönüşüm yapılmadı, biz yapacağız inşallah.“ diye konuştu.