Başkan Alan: Hizmetlerin kaynağı vergidir

Elazığ Defterdar Vekili Ahmet Fatih Göksal ve beraberindeki heyet, 'Vergi Haftası' etkinlikleri kapsamında Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İdris Alan'ı makamında ziyaret ettiler.

Başkan Alan: Hizmetlerin kaynağı vergidir
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Gelir Müdürü Mehmet Üstündağ, Harput Vergi Dairesi Müdür Vekili  Serap Aydemir,  Hazar Vergi Dairesi Müdür Vekili Cahit Barış, Gelir Uzmanı Nurullah Buketçi, Gelir Uzman Yardımcısı Cansu Cangır’ın da  bulunduğu ziyarette konuşan Defterdar Vekili Ahmet Fatih Göksal, etkinlikler kapsamında yapacakları faaliyetlere değinerek katkıları için Başkan Alan’a teşekkür etti.

Bu yıl "Geleceğimiz vergilerimizle güvende" sloganıyla kutlanan vergi haftasını, vergi bilincini geliştirmesi adına önemli bulduklarını ifade eden Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İdris Alan,  konuşmasını şöyle sürdürdü.

“Ülkemizin ve şehrimizin gelişmesi ve kalkınması yanında başta eğitim, sağlık, güvenlik, yollar ve tüm kamu hizmetlerinin halkımıza eşit olarak ulaştırılmasında vergilerin önemi elbette büyük.

Bizler de şehrin iş insanları  olarak, ülkemizin ve şehrimizin gelişmesi, insanlarımızın iş ve aş sahibi olması adına yatırımlar yapan ve kazançları oranında vergisini veren ve vergilendirilmiş kazancın kutsal olduğuna inanan iş insanları olarak vergimizi zamanında veriyor ve ülkemize katkımızı sunuyoruz.

Bununla birlikte Ticaret ve Sanayi Odası olarak şehrin her alanda daha iyi noktalara gelmesi için tüm kamu kurum ve kuruluşlarımızla istişareyi ve şehri ortak akılla yönetmeyi önemsiyoruz.

Bu amaçla ilimiz yöneticileri, siyasilerimiz ve STK’larımızla sık sık bir araya gelerek tüm şehir olarak daha çok üretmek, daha çok kazanarak ve bunun karşılığı olarak devletimize daha çok vergi vermek amacıyla gayret gösteriyoruz.

Hemşerilerimizin,  kamu kurum ve kuruluşlarımızın ürettikleri hizmetlerinden en iyi ve etkin bir şekilde istifade edebilmesi ve hizmetlerin artarak devam etmesi amacıyla vergi bilincinin artırılmasını da öncelikli ve önemli görüyoruz.

Vergi Haftası kutlamaları kapsamında bizleri ziyaret eden Elazığ Defterdar vekilimiz Sayın Ahmet Fatih Göksal ve beraberindeki heyete teşekkür ediyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum.”