Başkan Yıldırım'dan, deprem yıldönümü mesajı

AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, 24 Ocak'ta meydana gelen Elazığ-Sivrice depreminin yıl dönümünde bir mesaj yayımladı. 

Başkan Yıldırım'dan, deprem yıldönümü mesajı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Başkan Yıldırım: "24 Ocak depreminin yaralarını sarmak için yoğun mücadele verildi" Başkan Yıldırım, depremde hayatını kaybedenlere rahmet dilediği mesajında şu ifadelere yer verdi; "24 Ocak 2020'de meydana gelen depremin acısı hala yüreğimizde.

Deprem bölgesinde olan şehrimiz malesef böyle bir afet yaşadı. Devlet-millet birlikteliğinin en güçlü örneğini yaşadığımız o günlerden bugüne yaraların sarılması için çok ciddi mücadele verildi. Bu kapsamda, 21 bin 140 hak sahibi evlerine kavuşmanın mutluluğunu yaşarken, diğer hak sahiplerinin yeni yuvalarına kavuşması için tüm çalışmalar hızla yapılıyor. Öte yandan Sosyal Konut Projesi kapsamında da şehrimizde yapılacak konularla ilgili de süreç hızla ilerliyor.

Bu duygularla depremin yıl dönümünde, şehrimizde, ülkemizde ve dünyanın hiçbir yerinde böyle bir afetin bir daha yaşanmamasını temenni ediyorum. Depremin ilk anından itibaren şehrimize yakından ilgi gösteren ve mağduriyetlerin giderilmesi noktasında emeği olan başta Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Bakanlarımıza, Milletvekillerimize, Bakanlık bürokratlarımıza, Belediye Başkanlarımıza ve kurum müdürlerimize hemşehrilerim ve teşkilatım adına şükranlarımı sunuyor, depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyorum." dedi.