Basketbol yerel lig müsabakaları tamamlandı

Türkiye Basketbol Federasyonu Elazığ Basketbol İl Temsilciliğimizin 2022-2023 yılı faaliyet programında yer alan U14 kız - erkek Yerel Lig müsabakası tamamlandı.

Basketbol yerel lig müsabakaları tamamlandı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Türkiye Basketbol Federasyonu Elazığ Basketbol İl Temsilciliğimizin 2022-2023 yılı faaliyet programında yer alan U14-U16-U18 kız- erkek Yerel Lig müsabakaları Yakup Kılıç Spor Salonu’nda 1 Kasım’da başlamıştı. Bu kapsamda 1-12 Kasım aralığındaki U14 müsabakası tamamlandı.

Basketbol yerel lig müsabakaları tamamlandı

Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren yaptığı açıklamada, “ Basketbol il temsilciliğimizin faaliyet programında yer alan Yerel Lig müsabakaları kapsamında U14 müsabakası tamamlandı. Müsabakada ter döken sporcularımıza teşekkür ediyoruz. Devam eden müsabakalardaki tüm takımlarımıza başarılar diliyoruz. Bilindiği üzere Elazığ’ı spor da marka şehir haline getirmek adına gerek yatırımlarla gerekse müsabakalarla Spor Şehri Elazığ sloganıyla faaliyetlerimizi yapmaya ve sporcu kardeşlerimizin yanında olmaya devam ediyoruz. Basketbolda güzel bir oluşumumuz var ve bu oluşumun meyvelerini ilerleyen yıllarda alacağımıza inanıyorum. Bu vesile ile bir kez daha müsabakalara katılan tüm takımlarımızı ve teknik ekibi tebrik ediyorum” dedi.

Basketbol yerel lig müsabakaları tamamlandı

MÜSABAKA SONUÇLARI;

ERKEK

1.)  Elazığ Gençlik Merkezi S.K

2.)  Elazığ Basketbol Akademi S.K

3.)  Elazığ Gençlik S.K

4.)  Elazığ Basketbol S.K

KIZ

1.)  Elazığ Belediye S.K

2.)  Elazığ Gençlik S.K (A)

3.)  Elazığ Basketbol S.K

4.)  Elazığ Gençlik S.K (B)

MÜSABAKA TARİHLERİ;

1-12 Kasım: U14 kız-erkek

13-23 Kasım: U16 kız-erkek

24 Kasım-7 Aralık: U18 kız-erkek