Bingöl TSO'dan deprem bölgesine destek

Asrın felaketi olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen vatandaşlar için, Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası tarafından hazırlanan 15 seyyar tuvalet ve duş üniteleri deprem bölgesine gönderildi.

Bingöl TSO'dan deprem bölgesine destek
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Bingöl TSO öncülüğünde, deprem bölgesinde acil ihtiyaç olarak bildirilen seyyar tuvalet ve duş ünitelerinin yapımına geçtiğimiz günlerde başlanmıştı. İlk etapta imal edilen 14 seyyar tuvalet ve 2 duşa kabin Kahramanmaraş’a gönderilmek üzere yola çıktı.

Depremin açtığı yaraların birlikte hareket edilmesi ile daha hızlı sarılabileceğini dile getiren Bingöl TSO Başkanı Kadir Çintay, “Büyük bir felaket, çok ciddi can kayıplarımız oldu. Tekrardan bu depremlerde şehit olan vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır ve başsağlığı diliyorum. Depremden sağ olarak kurtulan vatandaşlarımıza acil şifalar ve depremzedelere de geçmiş olsun temennisinde bulunmak istiyorum. İlk günden beri bu acıyı yüreğimizde hissediyoruz. Rabbim umarım memleketimize bir daha böyle acılar yaşatmaz.

Depremi haber aldığımız andan itibaren Bingöl Valimiz Kadir Ekinci ve Vali Vekilimiz ayın Abdullah Özübek koordinasyonu ve Belediye Başkanı Erdal Arıkan’ın iş birliği ile, ilimizin tüm kurum, kuruluş, sivil toplum temsilcileri, esnafımız, sanayicilerimiz ve yardımsever Bingöl halkının destekleri ile battaniye, ekmek ve su başta olmak üzere acil ve temel malzemelerin olduğu yardım tırlarımız ivedilikle bölgeye hareket etti. Ardından bölgeden aldığımız bilgiler doğrultusunda ihtiyaç olan malzeme çeşitleri belirlenerek yardım tırlarımız gönderilmeye devam etti. Sonrasında deprem bölgesinde acil ihtiyaç olarak bildirilen soba, seyyar tuvalet ve duş ünitelerinin yapımına öncülük ettik.

Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yaptığımız iş birliği çerçevesinde yürütme kurulunu üstlendiğimiz Bingöl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde soba üretimine başladık. Deprem bölgesinde özellikle salgın hastalıkların oluşmaması ve hijyenin yüksek tutulması açısından Ticaret ve Sanayi Odası olarak seyyar tuvalet ve duş ünitelerinin üretimini yaparak bugün itibariyle bölgeye sevk etmiş bulunmaktayız. Umarım bir nebzede olsa bu ihtiyacı giderebiliriz. Üretimimiz sizlerin de kampanyamıza desteği ile devam edecektir.

Kampanyamıza destek veren başta Bingöl halkına ardından çok kıymetli üyelerimiz ve iş insanlarına bu hassasiyetlerinden dolayı teşekkür etmeyi, borç bilirim. Bu millet yapılanları asla unutmayacaktır. Desteklerimiz, vatandaşlarımızın hayat şartları normale dönene kadar sürecektir. Teşekkürler Bingöl” dedi.