Elazığ'a Noter müjdesi

Elazığ Ticaret ve sanayi Odası Başkanı İdris Alan, Oda olarak gündeme getirip Adalet Bakanlığına resmi olarak müracaat ederek 6. Noter taleplerinin, ilimiz milletvekili Prof. Dr. Erol Keleş ve Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları'nın ısrarlı takipleriyle olumlu sonuçlandığını açıkladı.

Elazığ'a Noter müjdesi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

24 Ocak depremi sonrasında yoğun bir nüfus artışı ile birlikte Galericiler Sitesindeki esnafların talepleri gereği Adalet Bakanlığı’na resmi başvuru yaparak bu bölgede noter açılması taleplerini ilettiklerini ifade eden Başkan Alan, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

“Üyelerimiz, hemşerilerimiz ve özellikle de Oto Galericiler Sitesi’ndeki esnaflarımızın taleplerini karşılamak amacıyla Güneykent Mahallesine noter açılması ile ilgili Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası olarak  Adalet Bakanlığı’na resmi yazıyla geçtiğimiz aylarda  müracaatımızı yaptık. Bu müracaatımız sonrası konunun takibi amacıyla AK Parti Milletvekilimiz Prof. Dr. Erol Keleş ile Elazığ Belediye Başkanımız Şahin Şerifoğulları’nı bilgilendirdik. Süreç içerisinde Milletvekilimiz Prof. Dr. Erol Keleş, konu ile ilgili çalışmalarını, yaptıkları görüşmeleri ve aldıkları mesafeleri, bizleri sık sık arayarak bilgilendirdi. Gerçekleştirdiğimiz bu ortak çalışmanın sonucu ilimizde 6. Noterin Güneykent Mahallesi'nde açılması kararı Adalet Bakanlığınca onaylandı.

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odamızın resmi talebini titizlikle takip ederek sonuçlanmasını sağlayan Ak Parti Milletvekilimiz Sn. Prof. Dr. Erol Keleş’e,  AK Parti Milletvekillerimiz Sn. Ejder Açıkkapı ve Mahmut Rıdvan Nazırlı’ya, Elazığ Belediye Başkanı Sn. Şahin Şerifoğulları’na, AK Parti İl Başkanı Sn. Şerafettin Yıldırım’a ile Odamızın talebine gösterdikleri yakın ilgi, duyarlılık ve destekleri için Adalet Bakanımız Sn. Yılmaz Tunç ve Adalet Bakan Yardımcısı Sn. Ramazan Can’a teşekkür ediyorum. 

6. Noter, ilimize ve hemşerilerimize hayırlı olsun."