Elazığ'da '19 Ekim Muhtarlar Günü' kutlama mesajları

Elazığ'da '19 Ekim Muhtarlar Günü' kutlama mesajları yayımlandı. İşte 'Muhtarlar Günü' mesajları...

Elazığ'da '19 Ekim Muhtarlar Günü' kutlama mesajları
TAKİP ET Google News ile Takip Et

VALİ TORAMAN'DAN "19 EKİM MUHTARLAR GÜNÜ" MESAJI

Elazığ Valisi Ömer Toraman, "19 Ekim Muhtarlar Günü" dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Vali Toraman mesajında şu ifadelere yer verdi; "Toplumsal hayatımızın içerisinde, Türk Kamu Yönetiminin ve yerel demokrasinin mihenk taşlarından biri olan muhtarlık müessesesi, çağdaş kamu yönetimi anlayışının en temel ihtiyaçlarından biri olan katılımcılığın sağlanmasında önemli bir köprü işlevi görmektedir.

1829 yılından itibaren faaliyetlerini sürdürmekte olan muhtarlık müessesesi, Cumhuriyetimizin 100. yılında da yerel demokrasimizin en önemli paydaşlarından biri olmaya devam edecektir.

Bugün hizmet standartları geliştirilmiş olan muhtarlarımız, vatandaşların taleplerini ilgili kurumlara aktarmada ve yerine getirmede önemli imkânlara kavuşmuşlardır.

Her daim bir arada olduğumuz, sıkça gerçekleştirdiğimiz ziyaretlerimizde talep ve beklentilerini dinleyip, çözüm yolları üretmeye gayret gösterdiğimiz muhtarlarımızla el birliği ile çalışmaya bundan sonra da devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü'nü kutluyor, görevlerinde başarılar diliyorum."

BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI'NDAN "19 EKİM MUHTARLAR GÜNÜ" MESAJI

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutlayan Başkan Şerifoğulları, mesajında şunları kaydetti:

“Muhtarlık müessesi demokratik kültürümüzün en köklü ve temel yapı taşlarından birisidir. Yerel yönetimlerin ilk halkası olan ve hizmetin vatandaşa ulaşmasında kilit noktada yer alan muhtarlarımız, daima yol arkadaşlarımız olmuştur. Her alanda markalaşan ve hızla gelişen şehrimizde sorunların çözümünde, hizmetin vatandaşlarımıza ulaşmasında halkımızın sesi ve gözü olan muhtarlarımıza mesai mefhumu gözetmeksizin yürüttükleri özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da muhtarlarımızla her fırsatta bir araya gelerek şehrimizin geleceği için attığımız adımlara ilişkin istişarelerde bulunmaya ve gönül birlikteliğimizi en güçlü şekilde yaşatmaya devam edeceğiz.
Bu vesileyle aziz şehrimizde görev yapan köy ve mahalle muhtarlarımız başta olmak üzere tüm muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü′nü en kalbi duygularımla kutluyor, görevlerinde başarılar diliyorum."

MİLLETVEKİLİ KELEŞ, '19 EKİM MUHTARLAR GÜNÜ'NÜ KUTLADI

AK Parti Elazığ Milletvekili Erol Keleş, mesajında şu ifadelere yer verdi: “İnsan odaklı hizmet anlayışının icrasında, hem milleti, hemde devleti temsil gibi önemli bir sorumluluğu üstlenen, kamu ile vatandaş arasında köprü vazifesi gören demokrasimizin temel çekirdeği kıymetli Muhtarlarımız, köy ve mahallelerin ihtiyaç ve taleplerin tespiti noktasında önemli bir görevi üstlenmektedir.

Sayın Cumhurbaşkanımız, muhtarlarımıza verdiği değer ve katkılarıyla, bu süreçte önemli bir rehberlik yapmıştır. Zat-ı allerinin liderliğinde, muhtarlarımızın yereldeki sorumlulukları daha da artarak, yerel yönetimler daha etkin hale gelmiştir.

En uzakta bulunan yerleşim yerlerine bile kamu hizmeti anlayışını taşıyarak hem sevinçte, hem de hüzünde halkımızın her daim  yanında ve hizmetinde olmuş, devletimizin gücünü ve şefkat elini hissettirmişlerdir.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde, Türkiye Yüzyılı vizyonuna yakışır ve daha müreffeh yarınlar için, ülkemizin her bir köşesinde birbirinden önemli görevleri üstlenen muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutluyorum.”

BAŞKAN YILDIRIM'DAN MUHTARLAR GÜNÜ MESAJI

AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Yıldırım mesajında şu ifadelere yer verdi; "Muhtarlarımız, vatandaşlarımızla devlet kurumları arasında köprü vazifesi görerek kamu hizmetlerinin vatandaşlarımıza etkin ve sağlıklı bir şekilde sunulmasında önemli bir rol üslenmektedirler. Bu nedenle Muhtarlarımız, yerel yönetimlerin en önemli temsilcileri olarak, mahallelerimizdeki demokratik süreçlerin en önemli aktörleridir. Halkımızın taleplerini en iyi şekilde ileten ve çözüm üreten muhtarlarımızın, mahallelerimizin kalkınmasında önemli bir rolü bulunmaktadır. Türkiye Yüzyılı hedeflerine ulaşma noktasında atılan her adımda, yürütülen tüm çalışmalarda devletimizin ve milletimizin temsilcisi olan muhtarlarımızın desteklerini önemsiyoruz. Göreve geldiğimiz andan itibaren uyum içinde çalıştığımız muhtarlarımızla, birlik ve beraberliğimiz her zaman devam edecek. Çünkü biz halkımıza en iyi hizmeti en kısa sürede vermenin gayretindeyiz. Bu vesile ile tüm muhtarlarımızı sevgiyle selamlıyor, 19 Ekim Muhtarlar Günü'nü en içten duygularımla kutluyorum"

İŞ ADAMI DEMİRCİ'DEN "19 EKIM MUHTARLAR GÜNÜ" KUTLAMA MESAJI  

Ziver Holding Yönetim Kurulu Başkanı Veysel Demirci, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla yayımladığı kutlama mesajında, "Günümüzde kendini yenileyen kurumların başında gelen muhtarlık en ücra yerleşim yerine bile çağdaş kamu yönetimi anlayışını taşıyarak hem sevinçte hem de hüzünde vatandaşlarımızın her zaman yanında ve hizmetindedir" dedi.

“Muhtarlık müessesi demokratik kültürümüzün en köklü ve temel yapı taşlarından birisidir. Muhtarlık müessesesinin ihtiyaçlarını karşılamak, karşılaştıkları sorunlara yönelik çözüm önerileri sunmak ve muhtarlık müessesenin tarihsel bağlarını korumak amacıyla, her yılın 19 Ekim günü 'Muhtarlar Günü' olarak belirlenmiştir" diyen Demirci, mesajında şu ifadelere yer verdi: "Muhtarlarımıza verilen önemin göstergesi olarak muhtarlık müessesesinin ihtiyaçları, karşılaştıkları sorunlar ve bu sorunlara yönelik çözüm önerileri ile ilgili son yıllarda çok önemli çalışmalar yapılmış ve 19 Ekim tarihi Muhtarlar Günü olarak ilan edilmiştir. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde ki AK Parti hükümetlerinde muhtarlarımızın hak ettiği değeri görmesi ve onların daha etkili bir şekilde hizmet sunabilmesi adına önemli adımlar atılmıştır. Maddi ve manevi ölçekli çok sayıdaki düzenlemeyle muhtarlarımızın sosyal ve ekonomik anlamda daha rahat edebilmesi sağlanmış, onların mahallelerimize daha kaliteli hizmet sunmalarının önü açılmıştır. Bu duygu ve düşüncelerle muhtarlarımızın  'Muhtarlar Günü'nü kutlar, bu anlamlı günün halkımıza görevlerini büyük bir özveriyle yerine getiren tüm muhtarlarımıza hayırlı olmasını diler, ebediyete göç etmiş olanlara Yüce Allah'tan rahmet, hayatta kalan diğer görev yapmış muhtarlarımıza da sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum" dedi.