Elazığ'da 'havalı silahlar atıcılık poligonu'

Elazığ Atatürk Stadyumu'nda havalı silahlar atıcılık poligonunun açılışı yapıldı.

Elazığ'da 'havalı silahlar atıcılık poligonu'
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Elazığ’da havalı silahlar atıcılık poligonu açılış töreni düzenlendi. Gençlik Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen ve düzenlenen program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ardından kurdelenin kesilmesiyle poligonun açılışı gerçekleştirildi. Atatürk Stadyumu’nda faaliyete geçirilen poligon açılışına, il protokolü, antrenör ve sporcular katıldı.

Elazığ'da 'havalı silahlar atıcılık poligonu'

Türkiye genelinde açılışını gerçekleştirdikleri 49. poligonun Elazığ’da olduğunu ifade eden Atıcılık ve Avcılık Federasyonu Başkanı Gürsel Çolak, kısa sürede tamamlanarak hizmete giren bu poligonda birçok turnuva ve müsabaka düzenleyeceklerini kaydetti.

Elazığ'da 'havalı silahlar atıcılık poligonu'

Öte yandan, Gençlik ve Spor Bakanlığınca kent merkezindeki Kültür Mahallesi’nde bulunan 52 dönüm alanda yapımına başlanan UEFA ve FIFA standartlarındaki modern statta kütüphane, 7 cep salon, halter, bilardo, sabit bisiklet, tekvando, boks, güreş, badminton, havalı silahlar, basketbol ve voleybol gibi branşlarda spor yapılmasına olanak sağlayan çok amaçlı alanlar yer alırken, yanında 2 bin 650 kişi kapasiteli spor salonu, idari bina ile 480 araçlık açık ve kapalı otopark bulunuyor.