Elazığ'da heyecanlandıran gelişme...

Yeni Sanayi Sitesi'nin Merkez Çamyatağı köyü sınırları içerisinde yapılması Tarım ve Orman Bakanlığı MERA komisyonunca uygun görüldü.

Elazığ'da heyecanlandıran gelişme...
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Elazığ’da kamuoyunun ve özellikle sanayi sitesi esnaflarının merakla beklediği Yeni Sanayi Sitesi’nin yapılacağı yer netleşti.

AK Parti Elazığ Milletvekillerinden yapılan ortak açıklamada: “Sanayi Sitesi esnafımızın heyecanla beklediği "YENİ SANAYİ SİTESİ" arzusunu gerçekleştirmek üzere, milletvekilleri olarak, belediyemiz ve il teşkilatımızla birlikte durmadan duraksamadan çalışmaya devam ediyoruz. Sanayi Sitesi esnafımızın bu özlemini gerçekleştirmek üzere yaptığımız çalışmalar doğrultusunda müracaatını yaparak talepte bulunduğumuz "Elazığ Merkez Camyatağı köyü sınırları içerisinde, Sanayi sitesi yapımı amacı ile 952.539 metrekare alan 2018/8 sayılı Cumhurbaşkanlığı genelgesi kapsamında Tarım ve Orman Bakanlığı MERA komisyonunca uygun görülmüştür." İlimizin yıllardır beklediği "Yeni Sanayi Sitesi" süreci tamamlanıncaya kadar çalışmalarımız, takiplerimiz devam edecek ve Allah'ın izniyle konu çözüme kavuşturulacaktır.” ifadeleri kullanıldı.