Elazığ'dan Hicri Yılbaşı ve Muharrem Ayı mesajları

Elazığ siyasileri ve il protokolü tarafından Hicri Yılbaşı ve Muharrem ayı nedeniyle mesajlar yayımlandı.

Elazığ'dan Hicri Yılbaşı ve Muharrem Ayı mesajları
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman Hicri Yılbaşı Ve Muharrem Ayı mesajında şu ifadelere yer verdi:

''İslam âleminde ulvi aylardan sayılan ve Hicri yılın başlangıcı olan Muharrem ayına girmiş bulunmaktayız. Muharrem ayı, aynı zamanda kâinatın efendisi Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V) torunu Hz. Hüseyin’in ve Ehl-i Beyt mensuplarının Kerbela’da şehit edildiği, tüm Müslümanların gönlünde derin hüzünler bırakan elim olayların yaşandığı dönem olmuştur.

Müslümanların ortak hafızasında yer alan ve asırlardır yüreklerimizde acısını duyduğumuz Kerbelâ olayı, haksızlık ve zulüm karşısında onurlu bir duruşun timsalidir.

Bu duygu ve düşüncelerle; Muharrem ayının birlik, beraberlik, barış ve kardeşliğe vesile olmasını, tutulan oruçların hak katında kabul olmasını niyaz ediyor Peygamber Efendimizin sevgili torunu Hz. Hüseyin başta olmak üzere tüm Kerbelâ şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.''

Elazığ'dan Hicri Yılbaşı ve Muharrem Ayı mesajları

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları'nın Hicri Yılbaşı Ve Muharrem Ayı mesajı:

''Peygamber Efendimizin Mekke’den Medine’ye hicretini esas alarak kutladığımız Hicri Yılbaşı ve Muharrem ayına, millet olarak bir kez daha erişmenin huzuru ve mutluluğu içerisindeyiz. Paylaşmanın, hoşgörünün, bolluk ve bereketin simgesi olan bu özel gün, millet olarak daha çok kaynaşmamız adına diğer müstesna günlerimiz gibi kıymetli bir gündür. Milletimizin asırlarca sürdürdüğü gelenek ve göreneklerimizi yaşatmak ve yeni nesillere aktarmak adına da önemli bir fırsattır.

Bu duygu ve düşüncelerle başta hemşehrilerim olmak üzere tüm İslam aleminin Hicri Yılbaşı ve Muharrem ayını bir kez daha kutluyor; sağlık, mutluluk ve hayırlara vesile olmasını diliyorum.''

Elazığ'dan Hicri Yılbaşı ve Muharrem Ayı mesajları

CHP 26. Dönem İstanbul Milletvekili Ali Özcan, Muharrem Ayı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Özcan mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Muharrem Ayı, Kerbela’dan bugüne; özgürlük arayışının sembolüdür. Muharrem Ayı; eşitlik, doğruluk ve adalet vurgusuyla kötülere, zorbalara karşı takınılan net bir tavırdır. Muharrem Ayı kimliği, yaşam tarzı ne olursa olsun, bütün insanların barış içinde yaşamasına vesile olsun.   Muharrem Ayı’nın, bütün insanlığı bir ve diri olmanın güzelliğine kavuşturmasını diliyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, canların tutuğu oruçların hak katında kabul olmasını niyaz ediyorum. "

Elazığ'dan Hicri Yılbaşı ve Muharrem Ayı mesajları

Bakmadan Geçme