Erdoğan AB'yi sildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 52 yıldır kapısında bekleten Avrupa Birliği'ne gerektiği zaman cevap verileceğini açıkladı.

Erdoğan AB'yi sildi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ebedi Şehir'de düzenlenen Türk Dünyası Ali Nişanı Takdim Töreninde konuştu.

Semerkant'taki Türk Devletleri Teşkilatı 9.Zirvesi'nde, Türk dünyasına hizmetlerinden dolayı "Türk Dünyası Ali Nişanı" takdim edilen Erdoğan,nişanın şahsına tevdi edilmesinden dolayı büyük onur duyduğunu belirterek, Türk dünyası olarak bugün düne göre daha güçlü olduklarını söyledi.

"AVRUPA BİRLİĞİ, KAPISINDA 52 YIL BİZİ SÜRÜNDÜRDÜ"

Konuşmasında AB'nin Türkiye'yi üyelik için oyaladığını gündeme getiren Erdoğan, AB'ye gerektiği zaman gereken cevabın verileceğini vurgulayarak  "AB kapısında 52 yıl bizi süründürdüler, hala aynısını yapıyorlar. Ama biz gerektiği zamanda gereken cevabı vereceğiz. Bu ödül şahsıma büyük sorumluluk yüklemektedir." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından diğer satır başları ise şu şekilde;

"KAZAKİSTAN BAŞKANI'NA DA ÖZGÜVENİ NOKTASINDA BAŞARILAR DİLİYORUM"

"Teşkilatımızın uluslararası alandaki görünürlüğünün de her geçen gün arttığını memnuniyetle müşahade ediyorum. Mevcut zorlukların ve meydan okumaların üstesinden geleceğimize inanıyorum. Ortak çaba ve öz verimizin ürünü olan teşkilatımızın bu seviyeye ulaşmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

Özellikle de bu organizasyonda gerçekten ev sahibi konumunda olan Şevket kardeşime çok teşekkür ediyorum, her şeyi ile müstesna bir organizasyon, müstesna bir ev sahipliği. Yeni dönemde görevi üstlenecek Kazakistan Başkanı'na da özgüveni noktasında çok çok başarılar diliyorum görüyorum ki Kazakistan'da da aynı başarıyı sürdüreceğiz.

"İLHAM ALİYEV KARDEŞİMİN, İKİ YILDIR NELER BAŞARDIĞINI, GÖRÜYORUZ"

Karabağ’da çok ciddi bir mücadele sürdüren ve bu mücadeleyi en güzel şekilde devam ettiren İlham Aliyev kardeşimi, bu esnada bu mücadele sırasında iki yıldır neler başardığını, neleri ortaya koyduğunu görüyoruz. Şu an itibariyle defaatle oradaki törenlere de katılmak sureti ile neler yapıldığını yerinde görme imkanım oldu ve bunları tabi görünce de bir Türk olarak iftihar ettim. Bu kadar kısa zamanda bu kadar başarı hakikaten bizlere bir gurur vesilesi oldu.