Gürgözeler, Akşener ile bir araya geldi

İYİ Parti Elazığ İl Başkanı Servet Gürgözeler ve ilçe başkanları Genel Başkan Meral Akşener ile bir araya geldi.

Gürgözeler, Akşener ile bir araya geldi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Doğu ve Güneydoğu Anadolu il ve ilçe başkanları toplantısına Şanlıurfa’da katılan Servet Gürgözeler ve ilçe başkanları şehir ve köy gezilerinde vatandaşların kendilerine ilettiği sorunlar hakkında Genel Başkan Meral Akşener’e bilgi verdi.

 Toplantı sonrasında açıklamalarda bulunan Servet Gürgözeler şunları söyledi: ’’Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi İl ve İlçe Başkanları toplantımızı gerçekleştirdik. Bu toplantıda ben ve ilçe başkanlarımız toplumun içinde yaşadığı sorunları, istek ve talepleri dile getirdik. Aylardır köy, mahalle, sokak ayırmaksızın esnaf ve vatandaşlarımızı ziyaret ettik. Sorunlarını ve beklentilerini bizlere büyük bir samimiyetle anlattılar. Biz de vatandaşlarımızın Elazığ’daki sesi olarak onların istek ve taleplerini, sorunlarını genel başkanımıza ilettik. Kendileri de büyük bir teveccüh göstererek problemlerimizi dinledi ve sorunların çözümü noktasında gerekli adımların atılması için  talimat verdiler. Vatandaşlarımız müsterih olsunlar. Çünkü sadece ziyaret edip, onları dinlemekle kalmıyoruz. İyi Parti olarak imkânlarımız dâhilinde vatandaşlarımızın sesi olmak, sıkıntılarını çözmek, taleplerini karşılamak için gayret ediyoruz. İYİ Parti çözüm odaklı çalışan bir partidir. İnşallah iktidara geldiğimizde ülkemizin içinde bulunduğu bu zorlu süreci el birliği ile atlatacak, insanımızı hak ettiği refah ve huzur ortamına kavuşturacağız.

"BİZ SİSTEMDEN YANA DEĞİL, DEVLETTEN YANAYIZ"

Ben Elazığ’da siyaset yapıyorum. Amacımız öteki, beriki demeden, siyasi kavga ve polemiklerden uzak bir şekilde vatandaşı dinlemek, yeri geldiğinde imkânlarımız dâhilinde onlara yardımcı olmaktır. Benim amacım bu güzide şehrimize katkı sunmaktır. . Ankara’da parti genel merkezimiz yapılması gereken her şeyi yapıyor. Benim meselem Elazığ dır ve  Elazığlı hemşehrimin sesi olmaktır."

Yıllardır siyasetin içinde olan Gürgözeler siyasetteki çirkin ve kutuplaştırıcı üsluptan uzak, birleştirici bir siyaset izlediklerinin de altını çizerek şunları söyledi: ‘’ Uzun yıllardır siyasetin içinde biri olarak siyasetteki en tehlikeli şeylerden birinin ayrıştırıcılık olduğunu belirterek sözlerine devam eden Gürgözeler" Biz her şeyin ötesinde Ülkücüyüz. Nedir Ülkücülüğümüz? Biz sistemden yana değil, devletten yanayız. Devlet bizim için esastır. Devlet bu milletin müesseseleşmiş şeklidir. O nedenle devletimizin kurum ve organlarına karşı üslubumuza dikkat ederiz, etmeliyiz de. Siyaset bir hizmettir. Düşüncelerinle ve yaşadığın ülkeye hizmetlerinle ortak paydada halkla bir arada olabilmektir. Siyasetin toplumun içinde bulunduğu her durumu iyi gözlemlemek, iyiyi devam ettirebilmek, kötüyü iyileştirebilmek gibi bir misyonu vardır. O nedenle bir kesimin sempatisini kazanırken, diğer kesimin nefretini kazanmak bir kazanım değil en büyük kaybediştir. Toplumun her kesimine hizmet etmeyi taahhüt ediyorsak her şeyden önce ayrıştırıcı değil, birleştirici bir üsluba sahip olmalıyız. İYİ Parti olarak bizim anlayışımız budur. Çirkin siyasi dil ve polemiklerden uzak, tamamen vatandaşa hizmet odaklı bir çalışma anlayışında olmamız gerekir. Bizler bu anlayışı uyguluyoruz. Ve görüyoruz ki bu anlayışımız da vatandaşlarımız tarafından teveccühle karşılanmaktadır" ifadelerini kullandı.