HÜDA PAR'dan anma programı

HÜDA PAR Elazığ Gençlik Kolları Başkanlığı 6-8 Ekim 2014 yılında kurban eti dağıtırken katledilen Yasin Börü ve arkadaşlarını şehadetlerinin 9'uncu sene-i devriyesinde anmak için program düzenledi.

HÜDA PAR'dan anma programı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Elazığ Belediyesi Bünyamin Eroğlu Kültür Merkezinde düzenlenen programa HÜDA PAR Gençlik Politikaları Başkanı ve Mersin milletvekili Faruk Dinç, Elazığ İl Başkanı Yasin Kavaklı, İl Gençlik Kolları Başkanı MuhammetvAydemir, parti üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda 6-8 Ekim’de yaşanan olayları anlatan sinevizyon gösterisi yapıldı ardından ilahi ve ezgiler seslendirildi.

 "YASİN VE ARKADAŞLARI BU ASRIN HABİB-İ NECCAR’I OLDULAR"

Programın açılış konuşmasını yapan Gençlik Kolları Başkanı Muhammet Aydemir, 6-8 Ekim’de yaşanan olaylar sonucu Yasin Börü ve arkadaşlarının bu asrın Habib-i Neccar’ı olduklarını ifade ederek; “Şehid Yasin Börü ve arkadaşları bir ekim ayında kurban bayramında taşıdıkları iyilik ve yardımlaşma mesajının onlara yüklediği sorumluluk gereği bu asrın yolaçıkan mücahitleriydi. Onlar iyilik ve kötülük mücadelesinde iyiliğin, hak ve batıl mücadeledinde hakkın, güzellik ve çirkinliğin mücadelesinde güzelliğin yanında olarak nebevi mesajın pratiği ve öznesi olduklarını ispat eden bu asrın Habib-i Neccar’larıydı. Onların bu muhkem ve kararlı çizgisi elbette bir takım karanlık mahfillerinde hedefi olmuş birilerini hazımsızlığa mahkum etmişti. Bu karanlık eller iyiliğin ve yardımlaşmanın eli olan Yasin Börü ve arkdaşlarını vahşice katlettiler. Yasin Börü ve arkadaşları döktükleri kanla tarihe mesaj verdiler. Onların masumiyeti geçmiş mazlumiyetin tefsiri oldu.” şeklinde konuştu. 

"KUDÜS DAVASI BİZİM KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR"

Programa katılan HÜDA PAR Gençlik Politikaları Başkanı ve Mersin milletvekili Faruk Dinç, konuşmasına ‘HÜDA PAR olarak Kudüs davası için mücadele eden yiğitlerin yanında olduğumuzu belirtmek istiyoruz’ diyerek Aksa Tufanı harekatına verdikleri desteği ifade ederek başladı.

‘Kudüs davası bizim kırmızı çizgimizdir, Kudüs davası namus-u ekberdir’ diyerek konşmasına başlayan Faruk Dinç;
“Bugün 6-8 Ekim olaylarının yıl dönümü. Bu konuya girmeden önce bugün Kudüs’ün fethinin yıl dönümü 2 Ekim 1187 yılında Selahaddin-i Eyyubi tarafından Kudüs kuşatmadan kurtarılmış, fethedilmişti. Elhamdulillah bugün yine Selahaddin-i Eyyubi’nin dava arkadaşları yiğitler Filistin’de tekrar dirilişe geçtiler. Terör şebekesi israil ile mücadeleye başladılar. Yıllarca Filistinli mazlumları katleden israil terör şebekesi askerlerine derslerini verdiler. Şunu belirtmek istiyorum. Kudüs davası bizim kırmızı çizgimizdir. Kudüs davası namus-u ekberdir. Kudüs’ü savunmak her Müslüman’ın görevidir. Biz HÜDA PAR olarak Kudüs davası için mücadele eden yiğitlerin yanında olduğumuzu belirtmek istiyoruz.” ifadelerini kullandı. 

"BUNLAR AMERİKA’NIN VE AVRUPA’NIN PARAMİLİTARİST APARATIDIR"

‘Bunlar kan ve göz yaşından beslenen vampirlerdir. Eğer kan olmazsa, gözyaşı olmazsa bunlar ayakta duramazlar’ diyen Dinç, PKK’nin kan ve gözyaşından beslendiğini ifade etti. 

PKK’nin Amerika ve Avrupa’nın paramilitarist aparatı olduğunu aktaran Dinç; “Bunlar sadece Amerika’nın aparatı değiller. Avrupa’nın da paramilitarist aparatıdırlar. 6-8 Ekim’de halkı sokağa çağırdılar. HDP bir taraftan, diğer taraftan Mehmet Öcalan, Abdullah Öcalan ile görüşüp talimat alıyorlar. Onlar bile kendi içinde bazı kesimlere sokağa biz kimseyi çağırmadık derken diğer kesimlere sokağa çıkın çağrısı yaptılar. Bunlarda bir çizgi yok. Aklımızla alay etmesinler yaşananlar bir kaç kendini bilmezin provakasyonu değildi. Onların şeytani yüzünü ortaya koyan YDG-H yapısıysa şöyle bir twet attı; ‘Kürdistan’da ki asayişlerimizin dikkatine HÜDA PAR üyelerini nerede görürseniz infaz edin’ diye bir mesaj paylaştılar. O dönemin HDP İl Başkanı Zübeyde Zümrüt’de halkı sokağa çıkmaya çağırdı. ‘Diyarbakır’da 400’e yakın İŞİD derneği var’ dedi. İŞİD derneği dedikleri Cami Der mi? Köy Der mi? Yusufi Der mi? İŞİD derneği dediği derneklerin listelerini çıkarsınlar. Bu çağıyla 121 binkişi sokağa çıktı. Bu nasıl bir provakasyon?  Bu çağrılar Doğu ve Güneydoğu’da il il, ilçe ilçe yapıldı. Bu saldırılar aynı anda organizeli bir şekilde ve hepsi de HÜDA PAR’a yönelik saldırılardı. Siz bu memleketin düşmanısınız.” şeklinde konuştu.

"GEZİ, 6-8 EKİM VE 15 TEMMUZ AMERİKA MENŞEYLİ DARBE GİRİŞİMLERİDİR"

Gezi olaylarının, 6-8 Ekim’de yaşanan saldırıların ve 15 Temmuz gecesi yaşananların Amerika menşeyli olduğunu belirten milletvekili Dinç; “Gezi olayları Türk solunun bu ülkeye yaptığı bir darbe girişimidir. 6-8 Ekim olayları Kürt solunun bu ülkeye yaptığı bir darbe girişimidir. 15 Temmuz’da Amerika menşeyli bir darbe girişimidir. Bunlar bilinçli, planlı bir şekilde  Müslüman insanlara saldırdılar. Sakallı ve İslam’i görüntüsü olan herkese saldırdılar. Birde kadın haklarından bahsediyorlar. Ağızlarından barış hiç düşmez. 6-8 Ekim olayları ağızlarından barış lafını düşürmeyen PKK, HDP ve KCK’nın yapısını ortaya koyuyor aslında. Saldırdıkları evleri içindeki ailerle birlikte yakıyorlar. Adana’da 10 yaşındaki bir çocuk yaşadıkları yüzünden 14 boyunca konuşamadı. Bunlar nasıl barıştan, kardeşlikten bahsederler?” dedi.

"CHP VE HDP’NİN DNA’LARI AYNI ZİHNİYETLERİNDE İSLAM’A, MÜSLÜMANLARA, TESETTÜRE VE AİLEYE DÜŞMANLIK VAR"

6-8 Ekim’de yaşanan katliamı konuşunca geçmişte yapılan Dersim katliamınında akıllara geldiğini belirten Dinç, ‘CHP ve HDP’nin DNA’ları aynı zihniyetlerinde İslam’a, Müslümanlara, tesettüre ve aileye düşmanlık var’ ifadelerini kullandı. 

Dinç, “Bunların zihniyetiyle CHP’nin zihniyeti tıpa tıp aynıdır. Onların DNA’larının üzerindeki şifreler ile CHP’nin  DNA’larının üzerindeki şifreler aynıdır. Şifrelerinde İslam’a, Müslümanlara, tesettüre ve aileye düşmanlık vardır. Aynı mantıktadırlar. Bunların yaptıklarını anlattığımızda geçmişte Dersim katliamını yapan CHP aklımıza gelmiyor mu? Güya İŞİD’i def etmek için bu saldırıları yapmışlar.İŞİD böyle birşey yaptı mı? Bunlar İŞİD’den beter etmediler mi?  Sokakları Kobani’ye çevirmek istediler. Tarih böyle bir vahşete şahit olmadı. Bugün kendini modern gösterenler o gün evlere girip binalardan bu çocukları attılar. Silahla ateş ettiler, sokaklarda sürüklediler. Cenazelerinin başında zılgıt atıp halay çektiler. Bu hangi törede var? Bu hangi dinde var?” dedi. 

“6-8 EKİM SALDIRILARIYLA AVRUPA VE ABD’YE YARANMAYA ÇALIŞTILAR”

HDP ve PKK’nin 6-8 Ekim saldırısıyla Avrupa ve ABD’ye yaranma gayreti içinde olduklarını kaydeden Dinç;

“Grup Başkan Vekilleri meclsite çıkıyor diyor ki ‘Söyleyin Yasin Börü dışında kimin ismini biliyorsunuz?’ Biz de söylüyoruz Turan Yavaş, Hasan Gökgöz, Hüseyin Dakak, Riyad ve Cumaali Güneş, Fethi Yalçın, Cengiz Tiryaki ve onlarcası. Öyle yalanlar, öyle propagandalar yapıyorlar ki yüzleri hiç kızarmıyor. Çünkü onlar Avrupa ve ABD’ye yaranmak istiyorlar. Diyorlar ki 6-8 Ekim olaylarıyla Kobani’nin sesini Avrupa ve ABD’de duyurdurk diyorlar. Gaye onlara yaranmak. Yasin Börü yanmış bedeniyle adeta bunların zihniyetini anlattı. Bunların derdi memlekete hizmet etmek değildir. Bunlar yıllardır Kürtlerin mazlumiyeti üzerinden Marksist ideolojisini yaymak istiyorlar.” diye konuştu.
Program yapılan dua ile son buldu.