İnternetten saat alırken nelere dikkat etmeli?

Saatçi Mehmet Ercan, İnternetten alınan saatlerin replika ürün olabileceğini ve kısa sürede bozulabileceğini belirtti.

İnternetten saat alırken nelere dikkat etmeli?
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Günümüzde en çok tercih edilen aksesuarlardan birisi olan saatleri, 7’den 70’e pek çok vatandaş gündelik olarak kullanıyor.

Farklı markaların piyasaya sürdüğü farklı kalite ve modellerdeki pek çok ürün, vatandaşların beğenisine sunularak mağazalarda satılıyor.

Günümüz şartlarında internetten üzerinden de gerçekleştirilen saat satışları konusunda uyarıda bulunan saatçi Mehmet Ercan, özellikle kaliteli saatlerin yüzyüze yapılan ticaret ile alınmasının daha sağlıklı olduğunu söyledi.

"SATILAN ÜRÜNLER OLDUĞUNDAN DAHA KALİTELİ VE SAĞLAM GİBİ GÖSTERİLİYOR"

34 yıldır saatçilik yapan Mehmet Ercan, internet üzerinden satılan saatlerde vatandaşın sorun yaşayabileceğini belirten şu ifadeleri kullandı: “İnsanlar her şeyi internetten almaya çok alıştı. Gündelik kullanacakları eşyalara kadar internetten alıyorlar. Fakat saatlerin internetten satın alınması doğru değil. İnternette çok fazla replika ürün bulunuyor ve orijinal gibi pazarlanıyor. Satılan ürünler olduğundan daha kaliteli ve sağlam gibi gösteriliyor. Satın alındıktan sonra mağduriyet yaşanabiliyor. Uzun yıllar boyunca kullanılan saatlerin gelip mağazalardan kola takarak deneme yöntemiyle satın alınması gerekiyor. Gelip bakarsın, koluna yakışıp yakışmadığını görürsün, kaliteli saat zaten kendisini hissettirir.”