Kılıçdaroğlu neden Amerika'ya gidiyor?

CHP lideri Kılıçdaroğlu, önümüzdeki günlerde gerçekleşmesi beklenen ABD ziyaretinde, yurt dışına giden gençlerle buluşacağını söyledi. Kılıçdaroğlu ayrıca, altılı masanın adayını 2 günde belirleyebileceğini savundu.

Kılıçdaroğlu neden Amerika'ya gidiyor?
TAKİP ET Google News ile Takip Et

DÜNKÜ GÖRÜŞMEDE ADAY KONUŞULDU MU?

Şunu eleştirdik kendi aramızda: Niye televizyonlar günün 24 saati aday kim olacak diye konuşuyor. Cumhurbaşkanı adayını belirledik. Ne yapacak aday? İşi tersinden ele almak istiyorlar. Türkiye'nin bu kadar sorunu var. 

Cumhurbaşkanı adayı altı liderin ortaya koyduğu hedeflerin dışına çıkmayacak. Bu olmazsa tekrar başa dönmüş olacağız. Cumhurbaşkanı için söylediğimiz gayet açık: Sen bizim adayımızı merak ediyorsan seçim takvimini açıkla, otururuz iki gün içinde adayımızı belirleriz.

Partilerin kendi içine yönelik eleştirileri oldu. Diyelim ki CHP'de bu konuyla ilgili görüş beyan edilecekse altı liderin imzaladığı belge var, bunun dışına çıkılmaması yönünde.

(Erdoğan'ın 'CHP milli güvenlik sorunudur' açıklaması) Devleti yönetemiyor. Rüşvet alanlar büyükelçi olarak atandı. Ben miyim milli güvenlik sorunu onlar mı? 

Yunanistan adaları silahlandırdı. Lozan'a aykırı. "Bir gece ansızın gelebiliriz." Sen onu külahıma anlat. Rahmetli Ecevit, Kıbrıs'a gitmeden böyle demedi. Asker gitti, sabahında açıklama yaptı. 

Haberin Devamı İçin Tıklayın
1
2
3
4
5