Macron ve Putin'in oturduğu masa gündeme düştü

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in uzun bir masada görüşmesi sosyal medya gündeminde yerini aldı.

Macron ve Putin'in oturduğu masa gündeme düştü
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ukrayna sınırında yaşanan krizi görüşmek için Moskova’daki Kremlin Sarayı’nda bir araya geldi. Ancak, Putin ve Macron’un oturduğu uzun masa Fransız basınının gündemine oturdu. Sosyal medya kullanıcıları da uluslararası basının dikkatini çeken masaya ilişkin eğlenceli paylaşımlar yaptı.

France Culture haber sitesi, haberi "Putin, Macron ve dünyanın en uzun masası" başlığıyla yayınlarken, Liberation gazetesi fotoğrafı montajlayarak "Macron-Putin: Rus tarzı diyalog" manşetiyle verdi.

Huffing post gazetecisi Romain Herreros, iki liderin oturduğu masayı sosyal medya hesabında "Rivayete göre Macron ve Putin'i bir saat dilimi ayırıyor" yorumuyla paylaşırken, komedyen Pierre-Antoinne Damecour "Birbirleriyle whatsapp’tan mı konuşuyorlar ?" ifadelerini kullandı.

Twitter’da ise bir kullanıcı fotoğrafı "Masa Tenisi Dünya Şampiyonası" yorumuyla paylaşırken diğer bir kullanıcı fotoğrafı "Macron, Putin ile telsiz üzerinden görüştü" diye yorumladı. Bazı kullanıcılar ise görüntüleri montajlayıp eğlenceli videolar paylaştı. Bir kullanıcı Macron’u megafonla konuşturdu, bir diğeri ise masayı devasa bir tahterevalliye dönüştürdü.

Ancak Macron, Putin ile bu masada görüşen ilk kişi olmadı. Geçen hafta Macaristan Başbakanı Viktor Orban da görüşmeyi bu masada gerçekleştirmişti. Masanın uzunluğu Putin’in kararıyla Covid-19’a karşı tedbir amaçlı olarak seçildiği açıklanmıştı.