Meteorolojiden Elazığ'a son dakika uyarısı!

Elazığ'da hava durumu aniden değişerek gök gürültüsü, fırtına ve yağmurla birleşti.

Meteorolojiden Elazığ'a son dakika uyarısı!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğünden alınan son verilere göre, Malatya ve Elazığ çevrelerinde yerel kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.

Uzmanlar, ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, ani kuvvetli rüzgar ve kısa süreli fırtına gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları gerektiği konusunda uyarıyor.

Hava durumuyla ilgili yapılan son değerlendirmelere göre, Malatya ve Elazığ bölgelerinde meydana gelebilecek olan yoğun yağışlar nedeniyle su birikintileri ve sel riskinin artabileceği belirtiliyor. Bu nedenle sürücülerin su birikintilerine karşı dikkatli olmaları ve mümkünse güvenli yolları tercih etmeleri önem taşıyor.

Yıldırım düşmesi ihtimaline karşı açık alanlarda bulunan vatandaşların güvenli mekanlara geçmeleri, ağaçlık bölgelerde ise korunaklı yerlerde beklemeleri öneriliyor. Ayrıca, ani rüzgar ve fırtına nedeniyle uçan cisimlere karşı da dikkatli olunması gerektiği vurgulanıyor.

Meteoroloji yetkilileri, hava koşullarının hızla değişebileceği ve ani olumsuzluklara karşı tedbirli olmanın önemini vurguluyor.