MHP adayı Aygen'den esnaf odalarına ziyaret

Milliyetçi Hareket Partisi Elazığ Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Murat Aygen, seçim çalışmaları kapsamında esnaf oda başkanları ile bir araya gelerek istişarelerde bulundu.

MHP adayı Aygen'den esnaf odalarına ziyaret
TAKİP ET Google News ile Takip Et

31 Mart yerel seçimleri için Milliyetçi Hareket Partisi’nden Elazığ Belediye Başkanlığına aday olan Doç. Dr. Murat Aygen seçim çalışmaları kapsamında ziyaretlerini sürdürüyor. Aygen bu kapsamda son olarak Belediye Meclis Üye Adayları ile birlikte Esnaf Oda Başkanlarıyla bir araya gelerek istişarelerde bulundu.

Ziyaretleri sırasında Oda başkanlarından esnafların sorun ve taleplerine ile ilgili bilgiler alan Milliyetçi Hareket Partisi Elazığ Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Murat Aygen; “Elazığ yaşanan deprem felaketlerinin ardından yaklaşık 7 bin civarında iş yerini ticaret hanesini kaybetmiştir. Ticaret hala toparlanamamış büyük küçük fark etmeksizin esnaf sıkıntı yaşamaktadır. Emekli gün sayısından, kira artışlarına personel giderlerinden enerji giderlerine kadar bir çok hususta sıkıntıları vardır.

Yol, kaldırım, otopark sorunu, alt yapı yetersizliği gibi belediyeyi doğrudan ilgilendiren hususlardaki aksaklıklarda esnafımızı iyice umutsuzluğa itmiştir. Ana faaliyet konularımızın istisnasız temini sonrası;

İş dünyasının iş yeri ihtiyacının karşılanması, istihdam temini, şehrin ticaretinin canlanması, modern sektörel sanayi siteleri ile hem şehrin bölgesel ticaret çekim merkezi olması, hem de sektörel gelişmelerin temini ve sürdürülebilir döngüsel ekonomi için şehrin temel sorunların çözümü için 31 Mart sonrası ivedilikle çalışmak için gün sayıyoruz” diye konuştu.