Milletvekili Bulut'tan 24 Ocak Elazığ depremi mesajı

AK Parti MKYK Üyesi Elazığ Milletvekili Metin Bulut, 24 Ocak Elazığ depremi ile ilgili bir mesaj yayımladı.

Milletvekili Bulut'tan 24 Ocak Elazığ depremi mesajı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Milletvekili Metin Bulut, Elazığ depreminin 3.üncü yıl dönümünde yayımladığı mesajda, “24 Ocak Depremi şehrimizde ve hepimizin zihinlerinde ölümsüz izler bıraktı. Deprem anında Elazığ Sivil Toplum Kuruluşlarıyla toplantı halindeydik. Depremin başlamasıyla birlikte daralan zaman, sokaklar, yıkılan evler, yitirdiğimiz canlar ilimizde hepimizi derinden etkiledi. Bugün aynı acıyı aynı yoğunlukta hissediyoruz.

24 Ocak gecesi Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla bakanlarımız hemen Elazığ’a intikal etmişlerdi. İçişleri Bakanımız Sn. Süleyman Soylu, Çevre Şehircilik Bakanınız Sn. Murat Kurum, Sağlık Bakanımız Sn. Fahrettin Koca bir an için yanımızdan ayrılmadılar, haftalarca burada kaldılar. Depreme anında ve etkili müdahale edilmesinin en büyük sebebi bakanlarımızın emeğidir. Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan en kötü anımızda devletin kudret ve şefkati ile yanımızda oldu.

Depremden sonra başlayan yeni konut yapımı ve kentsel dönüşüm çalışmaları büyük oranda tamamlandı. Yer yer lokal çalışmalar devam ettiriliyor ve onlarda en yakın zamanda bitecek. Çok daha sağlıklı, çok daha sağlam, çok daha kullanışlı ve sosyal donatı alanları çok daha güçlü yeni konut kompleksleri şehrimize hem bina güvenliği hem de değer kattı.

24 Ocak depreminin yıl dönümünde Rabbim şehrimizi ve ülkemizi her türlü afetten muhafaza eylesin. Bu vesileyle yitirdiğimiz hemşehrilerimize Rabbimden rahmet diliyorum. Geride kalan yakınlarına sabırlar diliyorum.

Rabbim ülkemizi ve milletimizi muhafaza eylesin.” İfadelerine yer verdi.