Milletvekili Erol'dan 'sandığa gidin' çağrısı

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol açıklamalarda bulundu.

Milletvekili Erol'dan 'sandığa gidin' çağrısı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Partisinin il binasında Başkan Coşkun Çağlar Duran ile birlikte kameralar karşısına geçen Gürsel Erol, sandığa gitmeyen seçmenlere çağrıda bulundu.

Erol; “Sandığa katılmayan yaklaşık 8 milyon seçmen var. bunlardan ne kadarı katılıp yurttaşlık hakkını kullanırsa cumhurbaşkanlığı sonuçları etkilenecektir. Beklentilerimiz yüksek. Sonuçlanmayan bir seçimle ilgili kazanıp kaybetmeyi yorumlamak doğru değildir bu süreç mazbata alana kadar devam eder. Bizim amacımız sayın genel başkanımıza ciddi bir oy çıkartmak ve 14 Mayıs’taki oyun üzerine çıkabilmek.” olduğunu belirtti.

28. Dönem milletvekilliği seçimlerinde kendisini yeniden milletvekili seçen Elazığlılara teşekkür ederek iktidara gelmeleri halinde hizmet endeksli çalışacaklarını aktaran Erol, şunları kaydetti:

“Elazığ halkına teşekkür ederim. Siyasi hayatımızdaki belkide en büyük onuru yaşattılar. Geçen dönem sonuçta ittifak oyuyla gelmiştik ama şimdi bugüne kadar hiç beklenmeyen bir oyla seçilmek aslında Elazığlıların bizlere mesajı şu bizi Elazığ’ın ağabeyi, sigortası, sahibi olarak görüyorlar bu anlayışla devam et yetkisi verildi. İnşallah iktidar olursak hizmet anlamında bu şehirde yalnızca siyaset olarak da değil siyaset olarak bir farklılık yaratması sandığa yansımasını gördük. Sandıktan çıkan sonuç bizlerin buradaki siyaset dilimiz, hemşehrilerimiz arasındaki ayrımcılık yapmamak, çözüm odaklı siyaset yapmak. Eğer genel başkanımız cumhurbaşkanı seçilirse bu seferde Elazığ’da hizmet endeksli bir siyasetin sonuçlarını göreceğiz.”